Relacja z wydarzeń

Drodzy Uczestnicy Projektu "Sami na Swoim"!
 
Miniony tydzień był dla nas niezwykle intensywny i pełen wrażeń. Chcielibyśmy podzielić się z Wami relacją ze wszystkich wydarzeń
Odbyły się Warsztaty Prawne, które były niezwykle pouczające. Dzięki nim uczestnicy zdobyli nową wiedzę i mogli poruszyć nurtujące ich pytania.
 
Następnie uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w fascynujących warsztatach z zakresu dietetyki. Wykonali pyszne potrawy i poszerzyli swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania Odbył się Wykład Psychologiczny o Uważności. Dzięki niemu uczestnicy dowiedzieli się, jak ważne jest bycie świadomym swoich emocji i myśli. To wspaniała umiejętność, którą można praktykować każdego dnia.
 
Wykład Ginekologiczny o Hormonalnej Terapii Menopauzalnej to kolejne ciekawe spotkanie! Dzięki wykładowi uczestniczki poznały, jakie są dostępne opcje hormonalnej terapii menopauzalnej i jakie korzyści może ona przynieść.
W sobotę uczestnicy projektu skorzystali z wyjścia do teatru Nowego w Zabrzu na spektakl "Chłopcy w Roosevelta" a w niedzielę odbył się rejs statkiem integrujący uczestników połączony z dobra zabawą
 
Dziękujemy wszystkim za aktywne uczestnictwo i ciekawe dyskusje. To dzięki Wam nasz projekt nabiera życia. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i doświadczenia będą dla Was inspiracją do dalszego rozwoju. Już nie możemy się doczekać kolejnych wydarzeń!
Czytaj więcej...

Spotkanie Integracyjne dla uczestników projektu Sami na swoiM

Z przyjemnością chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić na wyjątkowe spotkanie integracyjne, które odbędzie się w dniu 29 września 2023 roku.
To wydarzenie będzie miało miejsce w naszej siedzibie, gdzie przez wiele miesięcy korzystaliście ze wsparcia w projekcie "Sami na swoiM". Teraz nadszedł czas podsumowania.
 
Szczegóły wydarzenia:
Data: 29 września 2023 roku
Godzina: 18:00
 
Atrakcje spotkania:
* DJ z muzyką, która rozkręci naszą imprezę 
* Wykwintny catering serwujący pyszne przekąski i dania
* Fotobudka, gdzie będziecie mogli zatrzymać te niezapomniane chwile na zdjęciach 
 
To spotkanie ma na celu nie tylko świętowanie zakończenia projektu, ale także umożliwienie Wam relaksu i spędzenia czasu w miłym towarzystwie wśród innych uczestników projektu.
Prosimy o potwierdzenie swojej obecności na naszej rejestracji pod numerem
telefonu: 32 428 16 90 / 96
 
Mamy nadzieję, że przyłączycie się do naszego spotkania integracyjnego i razem z nami uczcicie zakończenie projektu "Sami na Swoim". Czekamy na Waszą obecność i wspólną zabawę!
 
2209.png (1.43 MB)

Wykład dietetyczny

Mamy zaszczyt zaprosić Was na wyjątkowy wykład dietetyczny, który odbędzie się w ramach projektu "Sami na swoiM". Wykład nosi tytuł "Dieta MIND czyli mózg na dopingu" i zapowiada się jako niezwykle ciekawe wydarzenie, które pomoże Wam zadbać o zdrowie swojego umysłu.
 
Data: 26 września 2023 (wtorek)
Godzina: 16:00
 
Na wykładzie będziemy mieli okazję poznać tajemnice Diety MIND, która jest specjalnie zaprojektowaną dietą, mającą korzystny wpływ na nasz mózg i funkcje poznawcze. Będziemy rozmawiać o tym, jakie produkty spożywcze wpływają pozytywnie na naszą pamięć, koncentrację oraz ogólną sprawność umysłową. Dowiemy się, jakie elementy diety warto włączyć do swojego jadłospisu, aby wesprzeć nasze mózgowe wysiłki.
 
Prelegentem będzie nasz dietetyk Katarzyna Brukało , który podzieli się swoją wiedzą i praktycznymi wskazówkami, jak dostosować swoją dietę, aby utrzymać umysł w doskonałej formie.
 
Prosimy o potwierdzenie swojego udziału w wykładzie telefonicznie pod numerem 32 428 16 90 / 96.
Serdecznie zachęcamy do udziału !
 
2109.png (1014 KB)

TEATR DZIWNY PRZYPADEK PSA NOCNA PORĄ

"DZIWNY PRZYPADEK PSA NOCNA PORĄ"

Cześć, Kochani! Mamy dla Was kolejny magiczny wieczór w Teatrze Miejskim w Gliwicach. Tym razem przygotowaliśmy dla Was spektakularne przedstawienie "Dziwny Przypadek Psa nocną porą"!

Data: 30 września 2023

Godzina: 19:00

Miejsce: Teatr Miejski Gliwice

 

To będzie wieczór pełen tajemnic i cudownej sztuki teatralnej!

Nie zapominajcie, że to również wydarzenie z projektu "Sami na Swoim". Razem tworzymy wyjątkowe wspomnienia i wrażenia!

 

Zaplanujcie już teraz swoją obecność na tym wyjątkowym spektaklu. To doskonała okazja do spędzenia wieczoru w towarzystwie teatralnych arcydzieł.

Nie możemy się doczekać, aby podziwiać razem to niesamowite widowisko!

 

#SamiNaSwoim #TeatrMiejskiGliwice #DziwnyPrzypadekPsa #Teatr #Kultura #Widowisko

 

1909.png (391 KB)

Wykład ginekologiczny Sami na swoiM

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczestników projektu "Sami na swoiM" na wykład poświęcony "Hormonalnej terapii menopauzalnej", który będzie prowadzony przez Panią ginekolog Ewę Raczyńską. My mamy nadzieję, że będzie to dla Was niezwykle interesujące i pouczające wydarzenie!
 
Jeśli macie pytania dotyczące menopauzy, hormonalnej terapii, czy innych zagadnień związanych z ginekologią, to jest to doskonała okazja, aby zdobyć cenne informacje i porady od specjalisty. Liczymy na Waszą obecność i ciekawe pytania.
Data: 22.09.2023
Godzina: 15:00
 
Wszystkich zainteresowanych uczestników zapraszamy do zapisów pod numerem: 32 428 16 90 / 96
Do zobaczenia na wykładzie!
 
1909_1.png (998 KB)

ZAPROSZENIE NA REJS STATKIEM:)

Drodzy Uczestnicy Projektu "Sami na Swoim",
Mamy przyjemność zaprosić Was na niezapomniany rejs statkiem, który odbędzie się 24 września 2023 roku o godzinie 11:00! To będzie wyjątkowy dzień pełen przygód i wspólnych doświadczeń.
Data: 24.09.2023 Godzina: 11:00
 
Na pokładzie statku czekać będą na Was niesamowite atrakcje:
Wyjątkowy obiad serwowany w trakcie rejsu
Podziwianie malowniczych widoków
Mnóstwo okazji do robienia wspólnych zdjęć
 
To świetna okazja, abyście mogli spędzić miło czas wśród innych uczestników projektu, wymienić się doświadczeniami oraz wspaniale się bawić!
 
Miejsce startu rejsu: STOCZNIA DAMEN
Transport dla uczestników rejsu!!!
 
Aby potwierdzić swoją obecność, prosimy o kontakt pod numerem 32 428 16 90 / 96 . Liczba miejsc jest ograniczona, więc zachęcamy do zgłaszania się jak najszybciej.
 
1809.png (801 KB)

TEATR CHŁOPCY Z ROOSEVELTA - TEATR NOWY ZABRZE

TEATR "CHŁOPCY Z ROOSEVELTA"

Cześć, Kochani uczestnicy projektu "Sami na Swoim"!

Mamy dla Was kolejną niesamowitą propozycję na wieczór pełen emocji i teatralnej magii. Przyjdźcie do Teatru Nowego w Zabrzu, aby obejrzeć niezwykłe przedstawienie "Chłopcy z Roosevelta"!

Data: 23 września 2023

Godzina: 19:00

Miejsce: Teatr Nowy Zabrze

To będzie wieczór pełen wzruszeń i refleksji! Ale to nie wszystko...

Dodatkowo, pamiętajcie, że dodaliśmy post o tym wydarzeniu już 11 września 2023 roku, abyście mieli czas na zaplanowanie swojej obecności.

Nie możemy się doczekać, aby Was zobaczyć na tej niezwykłej sztuce. Będzie to wspaniała okazja do zanurzenia się w świat teatru i podzielenia się tą wyjątkową chwilą z innymi uczestnikami projektu!

#SamiNaSwoim #TeatrNowyZabrze #ChłopcyZRoosevelta #Teatr #Kultura #sezam

 

0609.png (507 KB)

WIECZOREK INTEGRACYJNY dla uczestników SnS

WIECZOREK INTEGRACYJNY - CZAS NA DOBRA ZABAWĘ!

 

Cześć, Kochani uczestnicy projektu "Sami na Swoim"! Przygotowaliśmy dla Was coś wyjątkowego, abyście mogli się jeszcze lepiej poznać i wspaniale spędzić czas razem!

Data: 15 września 2023

Godzina: 18:00

Miejsce: Siedziba Stowarzyszenia przy ul. Jana Śliwki 12, Gliwice.

 

Co Was czeka na tym fantastycznym Wieczorku Integracyjnym?

DJ - przygotowaliśmy dla Was doskonałą muzykę, abyście mogli razem tańczyć i bawić!

Catering - pyszne jedzenie, które dostarczy Wam energii do tańca i rozmów!

Fotobudka - zapiszcie te niezapomniane chwile na zdjęciach i stwórzcie wspomnienia na lata!

To będzie niezapomniany wieczór pełen śmiechu, tańca i wspaniałych ludzi. Nie możemy się doczekać, aby spędzić ten czas razem!

 

Pamiętajcie, że Wasza obecność sprawi, że ten wieczór będzie jeszcze lepszy. Potwierdźcie swoją uczestnictwo i przygotujcie się na niezapomnianą zabawę!

#SamiNaSwoim #WieczorekIntegracyjny #Zabawa #DobraEnergia #Spotkania #RazemJestFajniej

0809.png (1.11 MB)

WYKŁAD LOGOPEDYCZNY - ZABURZENIA MOWY W SM

Zaproszenie na Wykład i Konsultacje!

Szanowni Uczestnicy Projektu "Sami na Swoim",

Mamy ogromną radość zaprosić Was na kolejne inspirujące wydarzenie z naszego cyklu. Tym razem skupimy się na temacie "Zaburzenia mowy w stwardnieniu rozsianym", który ma istotne znaczenie dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką.

"Zaburzenia mowy w stwardnieniu rozsianym"

Data: 15 września 2023

Godzina: 14:00

Miejsce: Pation Park Technologii Innowacyjnych Osób Niepełnosprawnych

0709.png (395 KB)

TEATR ZAKONNICA W PRZEBRANIU

Cześć, Kochani uczestnicy projektu "Sami na Swoim"!
Mamy dla Was wyjątkową propozycję na wieczór pełen śmiechu i rozrywki. Przyjdźcie do Teatru Rozrywki w Chorzowie, aby obejrzeć spektakularne przedstawienie "Zakonnica w Przebraniu"!
 
Data: 17 września 2023
Godzina: 17:00
Miejsce: Teatr Rozrywki Chorzów
 
To będzie wieczór pełen humoru i doskonałej zabawy! Ale to nie wszystko...
Nie możemy się doczekać, aby Was zobaczyć na tej niesamowitej sztuce. Będzie to wspaniała okazja do wspólnego relaksu i rozrywki.
Pamiętajcie, że Wasza obecność sprawi, że ten wieczór będzie jeszcze bardziej wyjątkowy. Potwierdźcie swoje uczestnictwo i przygotujcie się na wieczór pełen śmiechu!
 
0609.jpg (141 KB)

WARSZTATY Z PRAWEM NA TY

  ZAPRASZAMY NA WARSZTATY Z PRAWEM NA TY!  

Cześć, Kochani! Jeśli jesteście uczestnikami projektu "Sami na Swoim" i chcielibyście poznać więcej na temat kwestii rozwodu i separacji, to mamy dla Was świetną propozycję!

Data: 13 września 2023

Godzina: 16:00

Miejsce: Park Technologii Innowacyjnych Osób Niepełnosprawnych (ul. Jana Śliwki 12, Gliwice)

Nasze warsztaty pt. "Rozwód czy Separacja - Podobieństwa i Różnice" to doskonała okazja, by zgłębić tę ważną tematykę w przyjaznej atmosferze. Dowiesz się, jakie są główne różnice między rozwodem a separacją oraz jakie kroki podjąć, aby przejść przez ten trudny czas z jak najmniejszym stresem.

Zachęcamy Was do wzięcia udziału i dzielenia się tą informacją z innymi uczestnikami projektu "Sami na Swoim". Wiedza jest potęgą, a my jesteśmy tu, aby Wam pomóc!

Nie zapomnijcie o potwierdzeniu swojej obecności. Liczymy na Waszą aktywność i gotowość do nauki!

#SamiNaSwoim #WarsztatyZPrawem #Rozwód #Separacja #Edukacja #WiedzaToPotęga

 

0509.png (313 KB)

WYSTAWA BODY WORDS / KATOWICE / GALERIA SZYB WILSONA

Mamy dla Was niesamowitą wiadomość!

Śląskie Stowarzyszenie Chorych na SM "SezaM" serdecznie zaprasza Was na Światową wystawę Body Worlds

Wydarzenie skierowane do uczestników projektu "Sami na swoim"!

  Data: 10.09.2023 

  Godzina: 12:00

  Miejsce: Galeria Szyb Wilson, ul. Oswobodzenia 1, Katowice

Podczas tej fascynującej wystawy, będziecie mieli okazję odkryć tajemnice i rozwiązać zagadki Waszego własnego ciała! Ta niezwykła ekspozycja, autorstwa dr. Gunthera von Hagensa, to coś, czego nie można przegapić. Nowa odsłona Body Worlds będzie dostępna tylko przez 3 miesiące, od 2 września do 3 grudnia 2023 roku.

To pierwsza publiczna wystawa poświęcona anatomii człowieka, która zachwyciła już ponad 50 milionów odwiedzających na całym świecie! To rekordowa liczba, która czyni Body Worlds najpopularniejszą wystawą wszech czasów.

Zachęcamy Was do dołączenia do nas i poznania fascynującego świata ludzkiego ciała. Nic nie jest nam bliższe niż nasze własne ciało, ale często o nim wiemy niewystarczająco. To okazja, którą nie możecie przegapić!

Zapewniamy transport, więc nie musicie się martwić o dojazd.

Bilety na wystawę Body Worlds w Katowicach już dostępne więc nie zwlekajcie! Zadzwoń i zarezerwuj bilet pod numerem: 32 428 16 90.

Do zobaczenia 10 września o godzinie 12:00 w Galerii Szyb Wilson!

#BodyWorlds #SamiNaSwoim #AnatomiaCzłowieka #Wystawa #Katowice #SezaM #ŚwiatowaWystawa

0409.png (433 KB)

Film promocyjny

Zapraszamy Cię do obejrzenia naszego najnowszego filmiku promocyjnego, który przedstawia nasz wspaniały ośrodek PaTION. Jesteśmy dumni z tego, co robimy  i chcielibyśmy podzielić się z Tobą naszym zaangażowaniem w rehabilitację osób z SM i chorobami neurologicznymi. 

Nasz ośrodek oferuje niezrównane możliwości rehabilitacji, które zmieniają życie naszych pacjentów. Od października rozpoczynamy nowe turnusy rehabilitacyjne, które zapewnią Ci dostęp do najnowocześniejszego sprzętu rehabilitacyjnego i najlepszej opieki 

Nasi doświadczeni terapeuci i specjaliści są gotowi pomóc Ci w każdym kroku Twojej drogi do poprawy zdrowia . Nasze nowoczesne wnętrza stworzone zostały z myślą o Twoim komforcie i bezpieczeństwie 

Obejrzyj nasz film promocyjny, aby dowiedzieć się więcej o naszym ośrodku i przekonać się, dlaczego jesteśmy liderem w rehabilitacji osób z SM i chorobami neurologicznymi. Znajdziesz go na naszej stronie internetowej lub na naszych mediach społecznościowych.  #Rehabilitacja #NowoczesnaRehabilitacja

Dołącz do naszego grona pacjentów i odkryj możliwości, jakie PaTION ma do zaoferowania. Twój zdrowy i aktywny styl życia czeka na Ciebie. Nie zwlekaj - zapraszamy do nas już teraz! 

 
Realizacja video: Krzysztof Malinowski
#Zdrowie #Wsparcie #OśrodekRehabilitacyjny

Archiwum

2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017

MISJA STOWARZYSZENIA

Misją SEZAMu jest poprawa jakości życia osób ze stwardnieniem rozsianym, zapewnienie im zgodnego ze standardami medycznymi dostępu do leczenia i rehabilitacji, tak aby mogli prowadzić godne życie.

Najbliższe spotkania

  • Spotkanie

    22.06.2024 godz. 15:00
    Ośrodek PATION
    Jana Śliwki 12, Gliwice
Przekaż 1% naszej organizacji
Rozlicz PIT Online
Pobierz program PIT