Życzenia świąteczne

BN2021.jpg (519 KB)

Turnus w projekcie WYTCHNIENIE I REHABILITACJA

Kolejny turnus WYTCHNIENIOWY za nami. Uczestnicy podczas dwóch tygodni pobytu w Pation Park Technologii Innowacyjnych Osób Niepełnosprawnych korzystali z rehabilitacji ruchowej i psychologicznej. Uczestniczyli w wielu warsztatach tematycznych przygotowanych specjalnie dla nich. Poranki spędzali przy pysznej kawie serwowanej w naszej kawiarence.W pokoju gamingowym odbywały się rozgrywki rummikuba i innych gier Był to intensywny i owocny czas dla uczestników.
Już teraz zapraszamy do zapisów na kolejne bezpłatne turnusy krótkookresowego pobytu całodobowego.
Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się do uczestnictwa w projekcie WIR to kliknij w link poniżej i wyślij formularz zgłoszeniowy: https://www.zgloszeniawir.sezamsm.pl/
 
Podsyłamy również listę z terminami przyszłych turnusów:
http://www.sezamsm.pl/.../Terminy%20turnus%C3%B3w%20WIR.pdf
Czytaj więcej...

Spotkanie przy kawie w PATION

Spotkanie przy pysznej kawie i grach w naszej Pationowej kawiarence za nami Oprócz zapachu i smak pysznej świeżo parzonej kawy było dużo śmiechu i pozytywnej energii, która mobilizuje nas wszystkich do działania. Dziękujemy i już teraz zapraszamy wszystkich do naszej kawiarenki.

Czekamy na Was na Jana Śliwki 12
Czytaj więcej...

Warsztaty decupage - świeczniki w SM II

Kolejne warsztaty DECUPAGE w projekcie Sami Możemy II za nami. Tym razem uczestnicy mieli możliwość stworzenia świeczników w wersji zimowo - świątecznej.

Poniżej krótka fotorelacja:)

Czytaj więcej...

Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Sezam

W minioną sobotę odbyło się spotkanie opłatkowe członków Sezamu. Muzycznie czas umiliła Pani Katarzyna, która zagrała znane melodie i kolędy na instrumencie - Fletnia Pana. Po tym pięknym wprowadzeniu w nastrój świąteczny i połamaniu się opłatkiem, członkowie Stowarzyszenia mieli okazję dowiedzieć się więcej o projektach unijnych prowadzonych przez Sezam w Pation Park Technologii Innowacyjnych Osób Niepełnosprawnych. Dziękujemy że byliście z nami i do zobaczenia na Jana Śliwki w Gliwicach.

Czytaj więcej...

Spotkanie opłatkowe

Przypominamy, że już  jutro 11 grudnia odbędzie się spotkanie opłatkowe Sezamu w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu
przy ulicy 3 Maja 91A.

Do zobaczenia o 15.00.

Choinki metodą decoupage

Wczoraj w godzinach popołudniowych w Pation Park Technologii Innowacyjnych Osób Niepełnosprawnych odbyły się warsztaty z projektu Sami Możemy II. Uczestnicy wykonali własnoręcznie piękne choinki metodą decoupage. Zajęcia wprowadziły nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z warsztatów.

A już w kolejną środę 15 grudnia będziecie mieć okazję na stworzenie pięknych i oryginalnych świeczników również metodą decoupage. Dziękujemy prowadzącej warsztaty Ani za profesjonalizm i miłą atmosferę podczas zajęć.

Jeżeli chcecie wziąć udział w kolejnych warsztatach dzwońcie do naszej recepcji pod numer 32 428 16 90/96

Czytaj więcej...

Warsztaty w SM II JESIENNE OBRAZY

W zeszłym tygodniu odbyły się warsztaty w projekcie Sami Możemy II "JESIENNE OBRAZY". Uczestnicy stworzyli oryginalne kompozycje z suchych liści i kwiatów. Piękne dzieła oprawione zostały w passepartout i ramę. Dziękujemy prowadzącej Dorota Śliwa za ciekawe profesjonalnie przeprowadzone warsztaty i motywowanie uczestników projektu do podejmowania nowych wyzwań.

Czytaj więcej...

Warsztaty coachingu JAK OSWOIĆ STRES w Sami Możemy II.

Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia . W odpowiednim nasileniu, jest mobilizujący i motywujący. Jednak przedłużający się, silny stres nie sprzyja naszej efektywności i jakości życia. Podczas warsztatu w projekcie Sami Możemy II ,, Jak oswoić stres” uczestnicy mogli przyjrzeć się temu, co ich stresuje i wywołuje stres. Ważne było także, aby zastanowili się nad tym, jakie techniki radzenia sobie ze stresem będą dla nich najlepsze.
Dzięki zastosowanym narzędziom coachingu i nie tylko, uczestnicy dowiedzieli się, jak zadbać o swój dobrostan, poprawić komfort życia, przyjrzeli się własnym reakcjom na stres oraz nauczyli się zarządzania stresem.
 
Warsztaty prowadziła Mirela Szymczak – coach ACC ICF.
Czytaj więcej...

3 grudnia:)

W Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych życzymy Wam zdrowia, radości w życiu codziennym, abyście mogli spełniać swoje marzenia, byli aktywni zawodowo. Życzymy Wam również dużo siły w pokonywaniu życiowych trudności oraz uśmiechu na twarzy.

Niech nasze wsparcie jak i wsparcie osób najbliższych mobilizuje Was do ciągłej aktywności i pozytywnego patrzenia w przyszłość:)

263475689_7339601512746757_8691515580149778561_n.jpg (507 KB)

Wywiad z dr Katarzyna Brukało.

Dziś do porannej kawki podsyłamy Wam bardzo ciekawy wywiad z zaprzyjaźnioną ze Stowarzyszeniem " Sezam" Panią dr Katarzyną Brukało, pracownikiem Zakładu Polityki Zdrowotnej WNoZB SUM oraz Naszym dietetykiem:)
 

SPOTKANIE OPŁATKOWE SEZAMU

Przypominamy, że już 11 grudnia odbędzie się spotkanie opłatkowe Sezamu w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu
przy ulicy 3 Maja 91A.

Do zobaczenia:)

bilde.jpg (48 KB)

Karnawałowy Bal Charytatywny Sezam!

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na Karnawałowy Bal Charytatywny organizowany przez Śląskie Stowarzyszenie Chorych na SM "SEZAM" . Bal odbędzie się 5 lutego 2022 roku w Sali Balowej Orfeusz w Tarnowskich Górach.
Zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup "PLATFORMY POSTUROGRAFICZNEJ DO ANALIZY CHODU, STANIA I RÓWNOWAGI".
Prosimy o kontakt telefoniczny pod numer 32 428 16 90 / 96 w celu rezerwacji miejsc.
 
05.02.2021 3.png (758 KB)

Archiwum

2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017

MISJA STOWARZYSZENIA

Misją SEZAMu jest poprawa jakości życia osób ze stwardnieniem rozsianym, zapewnienie im zgodnego ze standardami medycznymi dostępu do leczenia i rehabilitacji, tak aby mogli prowadzić godne życie.

Najbliższe spotkania

 • Spotkanie

  25.05.2024 godz. 15:00
  Ośrodek PATION
  Jana Śliwki 12, Gliwice
 • Spotkanie

  22.06.2024 godz. 15:00
  Ośrodek PATION
  Jana Śliwki 12, Gliwice
Przekaż 1% naszej organizacji
Rozlicz PIT Online
Pobierz program PIT