O NAS


ŚLĄSKIE STOWARZYSZENIE CHORYCH NA SM "SEZAM"
Pomoc, wsparcie i nadzieja dla osób z stwardnieniem rozsianym

Witamy na stronie internetowej Śląskiego Stowarzyszenia Chorych na SM "SEZAM"!

Jesteśmy organizacją, która skupia osoby dotknięte stwardnieniem rozsianym, ich rodziny i przyjaciół. Naszym celem jest zapewnienie wsparcia oraz poprawa jakości życia osób z tą chorobą.

Dążymy do zapewnienia osobom z SM dostępu do leczenia i rehabilitacji zgodnego ze standardami medycznymi. Jednym ze sposobów, w jaki pomagamy naszym członkom, jest możliwość korzystania z 1,5 % podatku dochodowego, który wpływa na indywidualne konta chorych.

Główne cele naszego Stowarzyszenia to integracja, leczenie, rehabilitacja oraz aktywizacja osób chorych. Wierzymy, że poprzez współpracę i wsparcie możemy pomóc naszym członkom w pokonywaniu trudności związanych z chorobą.

Jesteśmy również zaangażowani w łamanie barier psychologicznych w społeczeństwie. Działamy na rzecz edukacji i podnoszenia świadomości na temat stwardnienia rozsianego, aby pomóc społeczeństwu zrozumieć tę chorobę i wspierać osoby z SM.

W naszym Stowarzyszeniu mamy również wiele programów i działań, które pozwalają osobom chorym na SM poznać chorobę i zdobyć pozytywne myślenie. Organizujemy spotkania, warsztaty, konferencje i wydarzenia społeczne, które umożliwiają wymianę doświadczeń i wsparcie między chorymi.

Jeśli masz pytania dotyczące stwardnienia rozsianego lub chciałbyś skontaktować się z nami, nie wahaj się! Nasz zespół jest gotowy, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i zapewnić Ci niezbędne wsparcie.

Wierzymy, że poprzez nasze działania możemy pomóc osobom z stwardnieniem rozsianym znaleźć nadzieję, siłę i wsparcie potrzebne do prowadzenia godnego życia. Dołącz do nas i razem stwórzmy społeczność, która inspiruje i wspiera!

MISJA STOWARZYSZENIA

Misją SEZAMu jest poprawa jakości życia osób ze stwardnieniem rozsianym, zapewnienie im zgodnego ze standardami medycznymi dostępu do leczenia i rehabilitacji, tak aby mogli prowadzić godne życie.

Najbliższe spotkania

Przekaż 1% naszej organizacji
Rozlicz PIT Online
Pobierz program PIT