WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU


Opłatę za wypożyczenie sprzętu prosimy kierować bezpośrednio na numer konta bankowego Pation:
32 1050 1298 1000 0090 3028 1589
Balkonik rehabilitacyjny z dwoma kółkami przednimi. Jest to sprzęt pomocniczo-rehabilitacyjny przeznaczony do asekuracji podczas pionizacji, nauki chodzenia, chodzenia, ułatwiający utrzymanie równowagi u osób, niepełnosprawnych po udarach, wypadkach komunikacyjnych, chorych na SM i innych schorzeniach neurologicznych. Jest składany, łatwy w transporcie i wykonany z aluminium. Wbudowana regulowana wysokość umożliwia łatwe dostosowanie sprzętu do potrzeb terapii jak i samego pacjenta.
Załączniki:
Balkonik rehabilitacyjny stały z dodatkowymi uchwytami. Odpowiednio wyważona konstrukcja oraz uchwyty na mniejszej wysokości ułatwiają wstawanie z krzesła, łóżka czy toalety. Wyposażony w stopki zakończone gumowymi nakładkami zapewnia dużą stabilność zewnętrzna zmniejszającą ryzyko ewentualnego upadku, a wbudowana regulowana wysokość umożliwia łatwe dostosowanie sprzętu do potrzeb terapii jak i samego pacjenta. Przeznaczony dla osób niepełnosprawnych po udarach, wypadkach komunikacyjnych, chorych na SM oraz innymi schorzeniami neurologicznymi, a także ortopedycznymi.
Załączniki:
Balkonik rehabilitacyjny kroczący przeznaczony dla osób niepełnosprawnych po udarach, wypadkach komunikacyjnych, chorych na SM oraz z innymi schorzeniami neurologicznymi, lub ortopedycznymi, które z uwagi na niepełnosprawność nie mają dość siły w rękach aby krok po kroku przestawiać chodzik. Balonik posiada ergonomiczne uchwyty które zapewniają solidną stabilizację podczas chodzenia. Doskonale pobudza mięśnie rąk i nóg do pracy, czym poprawia ich elastyczność i wytrzymałość. Lekka czteronożna, aluminiowa konstrukcja wyposażona w uchwyty wzmocnione antypoślizgową powłoką zapobiegają ryzyku upadku oraz umożliwiają utrzymanie równowagi użytkownikowi. Sprzęt posiada wbudowana regulowaną wysokość umożliwiającą łatwe dostosowanie go do potrzeb terapii jak i samego pacjenta.
Załączniki:
System C-Eye (Cyber Oko) to wyrób medyczny będący w pełni zintegrowanym systemem umożliwiającym prowadzenie neurorehabilitacji chorych z dysfunkcjami neurologicznymi. To bardzo proste w obsłudze i przyjemne dla pacjentów rozwiązanie. Polega ono na wykorzystaniu kontaktu wzrokowego osoby chorej np. przebywającej w domu – z wyświetlaną na ekranie treścią. Najpierw system C-Eye® wyznacza i wyświetla punkt, na który ma patrzeć pacjent. Przytrzymanie przez niego wzroku np. na obrazku, powoduje jego zaznaczenie, dzięki czemu chory może odpowiadać na zadawane pytania, wyrażać swoje potrzeby oraz prośby, a także rozwiązywać różne zadania i ćwiczenia stymulujące pamięć, percepcję, utrzymywanie uwagi i inne aktywności umysłowe.
Załączniki:
Jest to sprzęt pomocniczo-rehabilitacyjny przeznaczony jako pomoc przy wstawaniu, staniu, chodzeniu i siadaniu dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej w pomieszczeniach i na zewnątrz. Podpórka w postaci deski umożliwia osobom niepełnosprawnym samodzielnie realizowanie większości codziennych czynności bez pomocy osób trzecich. Chodzik pomaga w utrzymaniu równowagi w czasie nauki chodzenia po przebytej chorobie lub urazie.
Załączniki:
Deska transferowa do przesadzania chorego jest poślizgowym urządzeniem służącym do przemieszczania pacjentów z łóżka na przykład na wózek inwalidzki, czy też z wózka inwalidzkiego na  toaletę lub fotel samochodowy. Deska jest elastyczna i ma bardzo gładką powierzchnię umożliwiającą zminimalizowanie oporu wytwarzanego, na skutek tarcia podczas samodzielnego przenoszenia się. Zaopatrzona od spodu w gumowe antypoślizgowe deska nie przemieszcza się w trakcie wykonywania jakichkolwiek manewrów.
Załączniki:
Nadmuchiwany basen do mycia głowy jest prostym i nieskomplikowanym sprzętem ułatwiającym codzienne życie osobom chorym. Przeznaczony jest do mycia włosów i głowy u osoby chorej, przebywającej w większości czasu w łóżku. Do tej pory takie zabiegi pielęgnacyjne wymagały przeniesienia pacjenta do łazienki, stwarzając niekomfortową sytuację dla niego i jego opiekuna. Dzięki temu nadmuchiwanemu basenowi do mycia głowy pielęgnacja chorego jest znacznie prostsza umożliwiając opiekunowi umycie głowy osobie znajdującej się w pozycji leżącej. Specjalna konstrukcja zabezpiecza pacjenta oraz otoczenie przed rozlaniem wody. Miskę należy trzymać z dala od źródeł ognia i gorąca.
Załączniki:
Lekki i mocny plastikowy transfer obrotowy zapewnia łatwą rotację o 360 stopni. Usprawnia przeniesienie osoby z jednego miejsca na drugie: z łóżka na fotel, z krzesła na wózek. Wystarczy podłożyć pod nogi podopiecznego transfer, a następnie w zależności od potrzeby obrócić go o odpowiedni kąt, by z łatwością bez zbędnego wysiłku ze strony opiekuna mógł zająć nowe miejsce.
Załączniki:
Trwałe i niezawodne urządzenie do zaawansowanej elektrostymulacji nerwowo-mięśniowej EMS i do prostej terapii TENS, 3 własne programy i 8 predefiniowane fabrycznie programy (tzw. terapie), Szeroki zakres zmian parametrów stymulacji, w szczególności dowolne czasy pracy, odpoczynku i narastania oraz parametrów impulsu: częstotliwość, szerokość i kształt(symetryczny/asymetryczny). Pamięć ostatnich ustawień Niewielkie wymiary Długi okres pracy na zestawie baterii Niezawodność Timer - pozwala pacjentowi na korzystanie z urządzenia przez zadany czas. Niski wskaźnik baterii sygnalizuje potrzebę zmiany baterii. Posiada funkcję blokady parametrów pacjenta oraz funkcję mierzenia faktycznego stosowania stymulacji (Patient Compliance Meter). Po ich włączeniu użytkownik może kontrolować wyłącznie intensywność i czas zabiegu.
Załączniki:
Krzesło toaletowe przeznaczone jest dla osób niepełnosprawnych ze schorzeniami narządów ruchu, osób starszych jak również osób które mają problem z korzystaniem ze standardowej muszli klozetowej. Ułatwia i pomaga podczas codziennych czynności toaletowych. Krzesło toaletowe może być wykorzystywane również jako poręcze ułatwiające wstawanie ze standardowej muszli klozetowej.
Załączniki:
To Lekkie, wytrzymałe urządzenie wykonane z plastiku utrudniającego poślizg usprawnia przeniesienie osoby niepełnosprawnej z łóżka na fotel czy np. z krzesła na wózek rotacyjnie do 360 stopni. Jest to idealne rozwiązanie dla osób opiekujących się niepełnosprawnymi ze względu na zmniejszenie prawdopodobieństwa nadwyrężania kręgosłupa w trakcie przesadzania pacjenta. Sprawnie i bez zbędnego wysiłku można pomóc przemieścić się z miejsca na miejsce (z krzesła na wózek, z wózka na toaletę) osobie z niedowładem kończyn dolnych
Załączniki:
Kula Evolution posiada nowoczesny design i ergonomiczny uchwyt. Wszystkie modele są wykonane z solidnej rury aluminiowej o wysokiej jakości i wysokości regulowanej na klips. Maksymalne obciążenie 130 kg waga: 0,5 kg wysokość uchwytu od podłogi: od 75 do 101 cm średnica rękojeści: 3,5 cm ilość stopni regulacji wysokości: 11 (co 2,5 cm) orientacyjny wzrost użytkownika: 155 do 195 cm , kąt podparcia: 28° Norma użyta przy testowaniu EN ISO 11199-1
Załączniki:
Łóżko rehabilitacyjne LUNA Basic 2 zostało zaprojektowane z myślą o dorosłym pacjencie(wiek od 12 lat,max.165kg). Łóżko to powinno posiadać odpowiednio dobrany materac(gęstość pianki RG35,grubość 120mm,ciężar max.20 kg). Łóżko przeznaczone jest do użytkowania w pomieszczeniach zamkniętych na płaskich i twardych powierzchniach. Łóżko posiada wiele rodzajów mocowań i akcesoriów umożliwiających pełne wykorzystanie łóżka (akcesoria zatwierdzone wyłącznie przez firmę Vermeiren).
Załączniki:
W łóżkach zdrowotnych marki Hermann Bock można stosować wszystkie materace piankowe i lateksowe o wymiarach 90x190 cm, 100x190 cm, 90x200 cm i 100x200, których ciężar objętościowy wynosi min. 35 kg/m3. Łóżko przeznaczone jest do użytkowania w pomieszczeniach zamkniętych na płaskich i twardych powierzchniach. Łóżko domiflex nie nadaje się do transportu pacjentów. Łóżko przeznaczone jest wyłącznie do przesuwania w pokoju pacjenta, w celu czyszczenia lub lepszego dostępu do pacjenta. Regulacja wysokości: ok. 40-81 cm
Załączniki:
Materac pneumatyczny, zmiennociśnienowy, rurowy. Pompa z regulacją ciśnienia- zapewnia dobrą ochronę przed odleżynami osób obłożnie chorych; długotrwale lub terminalnie unieruchomionych np. na skutek wylewu lub udaru, osób sparaliżowanych, przebywającym na oddziałach OIOM, chorych neurologicznie. Materac posiada nacinane laserowo otwory wentylacyjne.
Załączniki:
Przeznaczony dla pacjentów z odleżynami I stopnia Maksymalne obciążenie 110 kg
Załączniki:
Materac wykonany ze specjalnej, gęstej pianki Materac jest wyposażony w pokrowiec nieprzepuszczający płynów (jest wentylowana i przepuszcza powietrze). Odpowiednia sprężystość pianki poliuretanowej w materacu zapewnia podczas leżenia i zmiany pozycji równomierne rozłożenie ciężaru ciała, zachowanie naturalnych krzywizn kręgosłupa, zdrowy sen (profilaktykę dolegliwości odkręgosłupowych).
Załączniki:
Wersja Mówik Pro (w stosunku do wersji Mówika) wzbogacona została o funkcje konfiguracyjne takie jak: wymiana symboli w gotowych tablicach, regulacja odstępów między przyciskami, regulacja tempa wymowy i opóźnienie startu wypowiedzi. Produkt stanowi kompleksowe rozwiązanie: oprócz samego programu komputerowego zawiera także wysokiej jakości tablet Samsung Galaxy Tab A 10.1 oraz wzmocnioną obudowę (eliminującą ryzyko uszkodzenia sprzętu podczas upadku).
Załączniki:
Inhalator Omron C28P CompAIR jest inhalatorem pneumatycznym przeznaczonym do użytku domowego. Produkt opracowano z udziałem osób zajmujących się leczeniem chorób układu oddechowego w celu skutecznej terapii astmy, przewlekłej choroby płuc, chorób alergicznych oraz innych zaburzeń oddechowych. Ten typ nebulizatora jest bardzo efektywny, inhalacje przeprowadzone przy użyciu tego modelu zajmują o wiele mniej czasu w porównaniu z innymi inhalatorami.
Załączniki:
Urządzenie posiada unikalną funkcjonalność - 2 w 1 inhalator i aspirator do nosa. Inhalator umożliwia leczenie zaburzeń układu oddechowego, zaś aspirator do nosa delikatnie usuwa śluz z jam nosowych, ułatwiając tym samym oddychanie. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 1 miesiąca i dla dorosłych, którzy cierpią z powodu schorzeń górnych dróg oddechowych np.: zatkany nos, przeziębienie, alergia i/lub dolnych dróg oddechowych (takich jak: astma, zapalenie oskrzeli). Pozwala na to zmiana pokrywek zestawu do inhalacji. Poprzez zmianę pokrywek zestawu do inhalacji urządzenie dostarcza lek do wybranych miejsc w drogach oddechowych, co zapewnia kompleksowe leczenie.
Załączniki:
Stabilna i lekka podstawa daje możliwość poruszania się nawet przy małym zaangażowaniu sił ze strony pacjenta; Stelaż z kołami jezdnymi wyposażono w hamulce, w tym tylne oporowe; Separator kończyn dolnych oraz obejmy: biodrowa i piersiowa, a także uprząż stabilizująca miednicę umożliwiają regulację i dają wsparcie podczas korzystania z pionizatora.
Załączniki:
Pionizator statyczny PARAPION służy do biernej pionizacji pacjenta. Podczas tego procesu następuje adaptacja zmysłu równowagi, organów wewnętrznych oraz układu krążenia do nowych warunków i do większego obciążenia. Pacjent będąc w urządzeniu, może wykonywać proste czynności domowe lub zawodowe. Zestaw pasów i pelot został tak zaprojektowany, aby pacjent czuł się pewnie, bezpiecznie a zarazem swobodnie. W pionizatorze zamontowano koła skrętne, które umożliwiają przewiezienie pacjenta z sali chorych lub pokoju na korytarz, do innego pomieszczenia lub na zewnątrz w pozycji stojącej.
Załączniki:
Pionizator statyczny PARAPION służy do biernej pionizacji pacjenta. Podczas tego procesu następuje adaptacja zmysłu równowagi, organów wewnętrznych oraz układu krążenia do nowych warunków i do większego obciążenia. Pacjent będąc w urządzeniu, może wykonywać proste czynności domowe lub zawodowe. Zestaw pasów i pelot został tak zaprojektowany, aby pacjent czuł się pewnie, bezpiecznie a zarazem swobodnie. W pionizatorze zamontowano koła skrętne, które umożliwiają przewiezienie pacjenta z sali chorych lub pokoju na korytarz, do innego pomieszczenia lub na zewnątrz w pozycji stojącej.
Załączniki:
Uniwersalny podnośnik wannowy pasujący do każdego rodzaju wanny. Umożliwia komfortową i relaksującą kąpiel osobom, które nie są w stanie samodzielnie wejść i/lub wyjść z wanny. Samonośne siedzisko i oparcie z wyprofilowaniem do ciała wykonane są z tworzywa sztucznego miłego w dotyku, przy czym jest ono antypoślizgowe, trwale i łatwe dla utrzymania w czystości. Poza tym oparcie ma regulacje kata nachylenia w najniższym położeniu. Obsługa sprowadza się do dwóch przełączników na pilocie oznaczonych strzałkami góra - dól i ładowaniu akumulatora, żywotność akumulatora zależna jest od ciężaru użytkownika i częstotliwości korzystania z podnośnika. Jedno ładowanie powinno wystarczyć na 10 pełnych cykli pracy.
Załączniki:
Podnośnik do wanny z napędem elektrycznym AQUATEC ORCA pasuje praktycznie do każdego rodzaju wanny. Podnośnik wannowy umożliwia komfortową kąpiel osobom, które nie są w stanie samodzielnie wejść i/lub wyjść z wanny, a składana konstrukcja ,optymalne wymiary i niewielki ciężar własny sprawiają że Aquatec jest łatwy do złożenia i przechowywania. Produkt jest przeznaczony dla osób starszych, niepełnosprawnych, po operacjach (pod warunkiem braku przeciwskazań) chorych na wiele neurologicznych schorzeń(np. stan po udarze, SM). Prosty system sterowania za pomocą pilota zapewnia łatwą obsługę oraz pozwala na zwiększenie samodzielności osób o ograniczonej mobilności. Posiada stopki z przyssawką, zapobiegające ślizganiu.
Załączniki:
Sprzęt medyczny rehabilitacyjno-pomocniczy służący jako wsparcie podczas wstawania oraz pełniący funkcję stabilizacyjną podczas chodzenia i w pozycji stojącej. Ułatwia samodzielną pionizację, poruszanie się oraz dzięki specjalnej półce przewożenie bagażu podręcznego. Podpórka może być wykorzystywana jako narzędzie terapeutyczne u pacjentów po długotrwałym unieruchomieniu, udarach, wypadkach komunikacyjnych, chorych na SM oraz z innymi schorzeniami neurologicznymi. Bardzo dobrze sprawdza się w nauce samodzielnej pionizacji, stopniowego obciążania kończyn dolnych oraz w terapii chodu.
Załączniki:
Załączniki:
MoVes Rotor elektryczny OxyCycle III to urządzenie pozwalające na rehabilitację w warunkach domowych. Rotor postawiony na podłodze umożliwia wykonywanie ćwiczeń nóg, a postawiony na stole umożliwia ćwiczenie mięśni rąk. MoVeS OxyCycle III to urządzenie do treningu aktywnego i biernego. Trening aktywny? Trening bierny? Trening bierny (pasywny) stosowany jest w przypadku, gdy pacjent potrzebuje wsparcia ze strony rotora by wykonać ruch kończyn (siła mięśniowa pacjenta jest zbyt słaba by pacjent samodzielnie mógł wykonać ruch). Trening aktywny stosowany jest w przypadku, gdy pacjent siłą własnych mięśni porusza kończynami pokonując opór wytwarzany przez rotor.
Załączniki:
Przeznaczony dla osób mających problem z poruszaniem się. Rowerek do ćwiczeń wspomagający rehabilitację kończyn dolnych i górnych Mobilność zapewniają 4 duże wałki (średnica 13 cm) Stabilna, w pełni metalowa konstrukcja Pełen zakres regulacji (regulacja wysokości, regulacja obrotów na minutę, dwustopniowa regulacja promienia pedałów)
Załączniki:
Uniwersalna orteza z teleskopową regulacją długości w zakresie 42 - 52 cm. Działanie: - kontrolowane unieruchomienie - unieruchomienie pooperacyjne - boczna stabilizacja stawu kolanowego
Załączniki:
Telefon z bezprzewodową, wodoodporną opaską z funkcją SOS, która umożliwia automatyczne połączenie ze zdefiniowanymi wcześniej numerami w trybie głośnomówiącym. Obsługa kart micro.SD do 4 GB 7 numerów szybkiego wybierania Funkcja głośnomówiąca Książka telefoniczna: do 300 wpisów Powiększanie rozmiaru czcionki SMS Zmiana rozmiaru czcionki menu Budzik Kalkulator, Kalendarz, Notatka, Radio FM, Latarka Funkcja zegara gdy telefon znajduje się w ładowarce biurkowej Bateria: 800 mAh Czas czuwania: do 200 godz. Czas rozmów: do 7 godz. Wodoszczelność IP56, Zasięg do 20 m (wewnątrz),do 100 m (na zewnątrz)
Załączniki:
Urządzenie służy do: Birnej pionizacji pacjenta-pacjent przebywając w urządzeniu czuje się bezpiecznie,następuje adaptacja zmysłu równowagi, organów wewnętrznych do nowej pozycji ciała, układu krążenia do nowych warunków i do większego obciążenia. Wersja dynamiczna pozwala odzyskiwać utracone lub nabywać nowe umiejętności związane z lokomocją. Separator kończyn dolnych zapobiega patologicznemu krzyżowaniu się nóg podczas chodzenia. Stabilna konstrukcja, szerokie i dające poczucie stabilizacji pasy piersiowy i biodrowy to podstawowe elementy, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo podczas terapii. Będąc w urządzeniu pacjent może zostać poddany zabiegom rehabilitacyjnym, a także wykonywać proste czynności domowe. Cztery koła skrętne, umożliwiają swobodne przewożenie pacjenta w pozycji stojącej. Podpórki pod pachy stosowane są dla lepszej stabilizacji pionizowanych pacjentów, ze słabą kontrolą tułowia.
Załączniki:
Nowoczesne wózki inwalidzkie aktywne są wyposażone w sposób maksymalnie ułatwiający poruszanie. Wózki inwalidzkie aktywne pozwalają na większą samodzielność dzięki ergonomicznym konstrukcjom i lekkim stopom metali. Wózek aktywny GMT ułatwi proces usamodzielniania.
Załączniki:
Rama aluminiowo-stalowa o konstrukcji krzyżakowej Możliwość regulacji wysokości siedziska.
Załączniki:
Wózek wykonany z stalowej ramy malowanej proszkowo. Posiada wytrzymałe siedzisko nylonowo – bawełniane. Wózek wyposażony jest w funkcję szybkiego demontażu kół.  Koła tylne (24”) wykonane są z stalowych szprych i wyposażone są w opony pompowane lub pełne gumowe. Koła przednie (8”) wykonane są w  całości z gumy o podwyższonej wytrzymałości na ścieranie.
Załączniki:
V300 30° KOMFORT to nowoczesny wózek ze stabilizacją głowy i pleców wykonany z wysokiej jakości aluminium. Konstrukcja wózka gwarantuje olbrzymie możliwości adaptacyjne dla użytkownika.Dzięki tapicerce typu Contour-Soft sprzęt oferuje komfort osobie siedzącej na najwyższym poziomie. Głębokie wyprofilowania boczne oparcia doskonale stabilizują tułów. Wyprofilowania siedziska zabezpieczają miednicę przed wychyleniami. Zagłówek typu ORTHO doskonale podpiera i stabilizuje głowę. Opcjonalne zastosowanie pasów NEOFLEX~ zapewnią prawidłową postawę siedzącą.
Załączniki:
Wózek inwalidzki specjalny ViteaCare - Komfortowy wózek inwalidzki ogólnego zastosowania dla osób niepełnosprawnych, domowy, spacerowy o wszechstronnej funkcjonalności. -składana, aluminiowa rama o konstrukcji krzyżakowej, -płynna regulacja kąta nachylenia oparcia poprzez zastosowanie siłowników gazowych do pozycji półleżącej (35 stopni), - demontowalny zagłówek z regulacją ustawienia położenia w płaszczyźnie pionowej i poziomej. - możliwość regulacji położenia podłokietników w płaszczyźnie poziomej i pionowej, - tylna barierka stabilizująca wózek przy rozkładaniu oparcia - wzmacniany krzyżak powodujący większą sztywność wózka, - regulowany kąt ustawienia widelcy kół przednich, - tylne kółka podporowe z regulacją wysokości, - hamulce wałkowe z regulacją siły docisku,
Załączniki:
Wózek inwalidzki D200 wykonany z aluminium i zaprojektowany tak, aby gwarantować maksymalną wytrzymałość, duży komfort oraz optymalną ilość parametrów ustawianych pod potrzeby użytkowników w swojej klasie.
Załączniki:
Aluminiowy wózek inwalidzki ze stopów lekkich Vermeiren V300 Active to doskonały wybór dla początkujących użytkowników, którzy zaczynają swoją przygodę z mobilnymi wózkami. Dedykowany osobom, które lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, borykając się z trudnościami nierównego terenu.  Lekka konstrukcja z aluminium umożliwia samodzielne poruszanie się, bez pomocy asystenta. Tapicerka wykonana z cordury praktyczny schowek pod siedzeniem
Załączniki:
2 poziomy regulacji wysokości siedziska: 500 lub 550mm Miękkie siedzisko, wykonane z nieprzemakalnego i łatwego w czyszczeniu materiału. Wyjmowana maskownica otworu toaletowego (wypełnienie siedziska) odsłaniająca pojemnik sanitarny pod siedziskiem; Pojemnik sanitarny wysuwany od tyłu wózka Uchylne podłokietniki ułatwiające wsiadanie i zsiadanie, a także mycie osoby na nim siedzącej 4 obrotowe koła, gumowe, pełne, o średnicy 12,7 cm (5\")
Załączniki:

MISJA STOWARZYSZENIA

Misją SEZAMu jest poprawa jakości życia osób ze stwardnieniem rozsianym, zapewnienie im zgodnego ze standardami medycznymi dostępu do leczenia i rehabilitacji, tak aby mogli prowadzić godne życie.

Najbliższe spotkania

  • Spotkanie

    22.06.2024 godz. 15:00
    Ośrodek PATION
    Jana Śliwki 12, Gliwice
Przekaż 1% naszej organizacji
Rozlicz PIT Online
Pobierz program PIT