Tekst

Łamie życie młodych, nie wiadomo skąd się bierze
Stwardnienie rozsiane wybiera młodych ludzi i niszczy im życie. A państwo wybiera, komu dać lek, a komu nie. Większości woli dać rentę.
Więcej: http://zdrowie.onet.pl/ 

Chora na SM nie przestaje walczyć o swoje prawa
Dorota Zielińska, chora na stwardnienie rozsiane, która walczyła sądownie o dostęp do skutecznego leczenia, chce teraz dochodzić odszkodowania od szpitala za utratę zdrowia oraz naruszenie praw pacjenta. Zarzuca wrocławskiej placówce, że nie podano jej w odpowiednim momencie skutecznego leczenia, które mogło poprawić stan jej zdrowia.
Więcej: 
 http://zdrowie.dziennik.pl/

Resort zdrowia oszczędza na ratowaniu życia
Gdy lek jest drogi, pacjent mimo postępującej choroby musi latami czekać na refundację. To efekt złych przepisów
Więcej:  http://prawo.rp.pl/

Artykuły - stwardnienie rozsiane
Więcej: 
http://www.interia.pl/ 

Stwardnienie rozsiane opanowane?
Toksyna botulinowa może pomóc w zapobieganiu trzęsieniu lub drżeniu rąk u ludzi ze stwardnieniem rozsianym (MS) - wynika z najnowszych badań opublikowanych w Medical Journal of American Academy of Neurology.
Więcej: http://www.biomedical.pl/ 

Terapia genowa odtwarza komórki produkujące mielinę
Choroby demielinizacyjne, np. stwardnienie rozsiane, prowadzą do uszkodzenia osłonek mielinowych nerwów. Utrudnia to przewodzenie sygnału, przez co pojawiają się zaburzenia ruchu, czucia itp. Naukowcy z California Institute of Technology (Caltech) opracowali terapię genową, która wzmaga tworzenie nowych oligodendrocytów, czyli komórek wytwarzających mielinę, z komórek macierzystych i progenitorowych mózgu.
Więcej:  http://kopalniawiedzy.pl/

Chińska medycyna pokona stwardnienie rozsiane?
Znany od tysiącleci specyfik pomoże zahamować rozwój chorób autoimmunologicznych, malarii, oraz opóźnić starzenie.
Więcej: http://zdrowie.gazeta.pl/

Niedobór witaminy D zaostrza objawy stwardnienia rozsianego
Jak wykazują najnowsze badania, niski poziom witaminy D we krwi jest powiązany z częstszym występowaniem zmian chorobowych w mózgu u osób cierpiących na stwardnienie rozsiane (SM). Rzuca to nowe światło na potencjalny związek zażywania tej witaminy z ryzykiem przewlekłej niepełnosprawności spowodowanej chorobą autoagresywną.
Więcej:  http://www.biomedical.pl/

Dziurawe koła ratunkowe
Stwardnienie rozsiane atakuje głównie ludzi młodych. Bez odpowiedniej terapii czeka ich wózek inwalidzki. Ale dostęp do leczenia jest ograniczony.
Więcej: http://www.wprost.pl/ 

Monitoruj rzuty i remisje oraz leczenie stwardnienia rozsianego
Stwardnienie rozsiane (SM) jest przewlekłą chorobą autoimmunologiczną, która dotyka ludzi młodych między 20 a 40 rokiem życia. W Polsce choruje na SM około 30 tys. osób, przy czym tylko kilka procent z nich ma dostęp do nowoczesnych leków immunomodulujących , które spowalniają przebieg choroby, redukują liczbę rzutów i wydłużają odstęp między nawrotami. 
Więcej: http://www.stwardnienierozsiane.net/ 

Analiza weryfikacyjna AOTM w sprawie leczenia fingolimodem
W dniu dzisiejszym na stronach internetowych AOTM ukazała się analiza weryfikacyjna dla leku Gilenya.
Więcej: http://dobropowraca.pl/ 

Stwardnienie rozsiane - walcz o siebie!
Aż 45 proc. Polaków chorujących na stwardnienie rozsiane (SM), wbrew powszechnej opinii społecznej uważa, że diagnoza to nie wyrok. Pacjenci z SM mogą realizować życiowe plany i marzenia. Przekonuje o tym nowa ogólnopolska kampania społeczna „SM – Walcz o siebie”.
Więcej: http://www.nursing.com.pl/ 

Zaniechanie leczenia SM to ogromna strata dla społeczeństwa
Nie lecząc lub źle lecząc stwardnienie rozsiane (SM), najczęstszą przyczynę inwalidztwa ludzi młodych, tracimy w Polsce pracowników w sile wieku i płatników podatków.
Więcej: http://www.doz.pl/ 

Tej chorobie nie wolno się poddawać
Stwardnienie rozsiane, w skrócie nazywane SM, to choroba neurologiczna, diagnozowana u osób w wieku 20-40 lat. Jak się ją leczy i jak się żyje z tą chorobą o tym w "Debacie medycznej".
Więcej: http://www.polskieradio.pl/ 

1% z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe​ ​podatki