Tekst

Polska stała się stroną Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych!
W Nowym Jorku 25 września 2012 r. o godz. 11.35 czasu lokalnego (17.35 naszego) Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Jarosław Duda wraz z posłem Markiem Plurą - Przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Anną Woźniak-Szymańską - Przewodniczącą Koalicji Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i zarazem Prezeską Polskiego Związku Niewidomych złożyli sekretarzowi generalnemu ONZ podpisany przez Prezydenta Komorowskiego akt o ratyfikacji przez Polskę Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych!
Więcej: http://www.ptsr.org.pl/ 

Trudna diagnoza
Pierwsze objawy stwardnienia rozsianego często są łagodne, przemijające, nie zmuszają do wizyty u lekarza. Dopiero kolejne, silniejsze już ataki choroby sprawiają, że chory sobie przypomina o wcześniejszych incydentach złego samopoczucia.
Więcej: http://www.medonet.pl/ 

Już po raz piaty rusza kampania społeczna "SyMfonia Serc" pokazująca problemy osób chorych na stwardnienie rozsiane. 
Organizatorem jest Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. Patronat honorowy objęła prof. Irena Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich.
Więcej: http://www.gazetalekarska.pl/ 

SM: opcje terapii
Stwardnienie rozsiane (sclerosis multiplex, SM) należy do chorób autoimmunologicznych. Na początku choroby pojawia się zapalenie, potem stopniowo zaczyna dominować obraz przewlekłej destrukcji zwyrodnieniowej, podczas którego dochodzi do coraz większego zaniku i zwyrodnienia aksonalnego.
Więcej: http://www.rynekzdrowia.pl/ 

Rada przejrzystości – stanowisko w sprawie oceny leku Gilenya (Fingolimod)
8 października odbyło się 26 posiedzenie Rady Przejrzystości, podczas którego zostały przygotowane :
stanowisko w sprawie oceny leku Gilenya (Fingolimod) we wskazaniu leczenie stwardnienia rozsianego fingolimodem po niepowodzeniu terapii lekami pierwszego rzutu ICD-10 G.35
Więcej: http://wspomagam.org/ 

Chory na stwardnienie rozsiane jest dumą Czeladzi
Jest średniego wzrostu, bardzo szczupły, za szczupły. Twarz ma spokojną. Widać na niej znak czasu. Krzysztof Kozak ma 35 lat, od siedmiu choruje na stwardnienie rozsiane. Od dwóch lat mieszka w Czeladzi, na osiedlu założonym przez Francuzów. Dlaczego chciałam go poznać? Bo ma więcej energii i radości życia niż niejeden zdrowy człowiek. "Jesteś przykładem dla całego świata, że choroba to nie koniec". Pisali internauci po jego występie w programie "Got to dance".
Więcej: 
http://www.dziennikzachodni.pl/ 

Magnetoterapia – pomoc dla chorych na stwardnienie rozsiane (SM)
Już parę tygodni temu, wraz z rozpoczęciem grudnia, w Katowicach pojawiła się nowa możliwość dla chorych na stwardnienie rozsiane (SM) – magnetoterapia. Urządzenie, jedno z pierwszych na Śląsku zakupione z myślą o osobach z SM, pojawiło się w katowickim ośrodku Neuro-Care, specjalizującym się w leczeniu osób ze stwardnieniem rozsianym. Obecnie trwają badania kwalifikacje chorych do terapii. Konsultacje są bezpłatne. Pierwsza grupa 20 osób w ramach programu ?Magnetoterapia dla SM? poddana zostanie terapii bezpłatnie.
Więcej: http://kobietamag.pl

Przeżyć z SM i bez pomocy państwa
Stwardnienie rozsiane wybiera młodych ludzi i niszczy im życie. A państwo wybiera, komu dać lek, a komu nie. Większości woli dać rentę.
Więcej: http://spoleczenstwo.newsweek.pl/ 

Komunikat dot. wycofania z rynku produktu leczniczego Perlinganit (glicerolu triazotan) 1mg/ml fiolka 50ml z powodu wady jakościowej
List do farmaceutów dotyczący wycofania z rynku produktu leczniczego Perlinganit (glicerolu triazotan) 1 mg/ml fiolka 50 ml z powodu wady jakościowej
Więcej: http://leki-informacje.pl/ 

Jedna pigułka na wszystkie choroby neurodegeneracyjne
Dobiegła końca pierwsza, decydująca faza badań nad niezwykłym lekiem zapobiegającym chorobie Alzheimera, Parkinsona, stwardnieniu rozsianemu, a nawet udarowi. Wyniki eksperymentów są niezwykle obiecujące – możemy wkrótce pokonać te okrutne schorzenia, które odbierają starszym ludziom samodzielność i godność.
Więcej: http://odkrywcy.pl/ 

„SM – walcz o siebie!” – kampania dotycząca stwardnienia rozsianego (wideo)
Do listopada potrwa rozpoczęta właśnie kampania pod hasłem „SM – walcz o siebie!”, dotycząca stwardnienia rozsianego. Po jej zakończeniu odbędzie się badanie ewaluacyjne.
Więcej: http://www.sm-walczosiebie.pl/

http://www.marketingnews.pl/  
http://media.re.pl/
http://wyborcza.pl/ 
http://dziendobry.tvn.pl/ 
http://www.niepelnosprawni.pl/ 

1% z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe​ ​podatki