Tekst

Szansa dla chorych na stwardnienie rozsiane?
W naszym województwie żyje ponad 2 tys. osób chorych na stwardnienie rozsiane. Wielu z nich na rozpoczęcie terapii czeka w długich kolejkach. Ale mają szansę to wszystko przyspieszyć, jeśli 25 maja wybiorą się na konsultacje do SPSK nr 4 w Lublinie.
Więcej: http://www.dziennikwschodni.pl/ 

Skierowanie na rehabilitację chorej na SM
Więcej: http://e-prawnik.pl/

Neurologia
Więcej: 
http://doc.mediaplanet.com/

Darmowe leczenie tylko do czterdziestki
41-letnia kobieta, u szczytu kariery zawodowej, która ma dorastające dzieci, nie może liczyć na leczenie stwardnienia rozsianego w Polsce, bo nie kwalifikuje się do terapii z powodu swojego wieku. Choć specjaliści podkreślają, że wiek pacjenta nie ma wpływu na efekt kuracji, Ministerstwo Zdrowia z powodu braku pieniędzy tworzy idiotyczne kryteria kwalifikujące do leczenia. Na szczęście resort zdrowia zapowiedział rychłe zmiany.
Więcej: http://www.medonet.pl/ 

Farmakoterapia stwardnienia rozsianego
Stwardnienie rozsiane jest przewlekłą chorobą zapalną OUN. Na jej wystąpienie ma wpływ wiele czynników, zarówno środowiskowych, jak i genetycznych.
Więcej:  http://www.biomedical.pl/

Emigracja za zdrowiem
Chora na stwardnienie rozsiane: - Nie wrócę, bo w Holandii mam leczenie, na które w Polsce nie ma szans. Matka chłopca z autyzmem: - Wyjeżdżamy do Danii. Tu mojego syna czeka tylko przytułek.
Więcej: http://m.wyborcza.pl/ 

Kampania społeczna: stwardnienie rozsiane to nie wyrok!
- Chcemy przekonywać decydentów, że chorzy z SM powinni mieć szansę na najlepszą terapię. Nie każdy musi z niej skorzystać, ale trzeba dać im wybór - powiedziała Malina Wieczorek, inicjatorka kampanii "SM - walcz o siebie", którą zainaugurowano we wtorek (18 września) w stolicy.
Więcej: http://www.rynekzdrowia.pl/ 

Zaniechanie państwa spada chorobą na pacjentów
Coraz więcej pacjentów będzie szukać sprawiedliwości w sądach. Może daleko nam jeszcze do standardów amerykańskich, ale liczba spraw, czy się nam to podoba, czy nie, będzie rosnąć z każdym rokiem. A wraz z nimi wysokość przyznawanych odszkodowań - pisze Dominika Sikora.
Więcej: http://wiadomosci.dziennik.pl/ 

Programy lekowe: pierwsze refleksje po zmianach
Kilka tygodni funkcjonowania szpitali w warunkach przekształconych programów terapeutycznych na lekowe po 1 lipca ujawniło kilka problemów - przede wszystkim zauważalna jest mniejsza kwota pieniędzy na leczenie.
Więcej: http://www.rynekzdrowia.pl/ 

Obecne standardy leczenia SM w Polsce
Więcej:  http://www.przychodnia.pl/

Dziurawe koła ratunkowe
Stwardnienie rozsiane atakuje głównie ludzi młodych. Bez odpowiedniej terapii czeka ich wózek inwalidzki. Ale dostęp do leczenia jest ograniczony.
Więcej: http://www.wprost.pl/ 

 

1% z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe​ ​podatki