Tekst

Chorzy na stwardnienie rozsiane apelują o pomoc w walce z NFZ
Chorzy na stwardnienie rozsiane i ich bliscy apelują o pomoc w walce ze śląskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia. - Urzędnicy NFZ robią wszystko by uniemożliwić nam dostęp do leczenia - twierdzą.
Więcej: http://katowice.gazeta.pl/ 

Eksperci: złe leczenie SM to ogromna strata dla społeczeństwa
Nie lecząc lub źle lecząc stwardnienie rozsiane (SM), najczęstszą przyczynę inwalidztwa ludzi młodych, tracimy w Polsce pracowników w sile wieku i płatników podatków - mówili lekarze, chorzy i ich opiekunowie we wtorek (4 września) na konferencji w Warszawie.
Więcej: http://www.rynekzdrowia.pl/ 

„SM-Walcz o siebie” – kampania społeczna
Od połowy września rusza nowa kampania społeczna SM-WALCZ O SIEBIE!, mająca na celu wzmocnić nas w walce o realizację naszych marzeń, pasji, w walce o dobór najlepszych form leczenia i rehabilitacji. PTSR jest partnerem tej kampanii, przygotowanej przez agencję Telescope. Zapraszamy do wypełnienia ankiety przygotowującej akcję.
Więcej: 
http://www.symfoniaserc.pl/ 

Stwardnienie rozsiane u dzieci
Początek stwardnienia rozsianego (SM) u dzieci wystepuje bardzo rzadko i stanowi 2,7-5% wszystkich rozpoznań SM. Najmłodszy chory zdiagnozowany był w Japonii w wieku 13 miesięcy. 
Jeśli choroba rozpoczyna się przed 10 rokiem życia, przebieg jest nieco inny niż u dorosłych. Czasem początek choroby bywa ostry lub podostry ( z zaburzeniami świadomości i gorączką), często z częściowymi napadami padaczkowymi. Wśród pierwszych objawów przeważają zaburzenia czucia, zaburzenia koordynacji ruchów (w tym chodu). Po pewnym czasie mogą dołączyć zaburzenia poznawcze i emocjonalne - nadmierna drażliwość i chwiejność emocjonalna.
Więcej: 
 http://www.stwardnienierozsiane.net/

ŻYCIE z SM
W adaptacji do życia z chorobą potrzebna Ci będzie odpowiednia wiedza dotycząca SM. Sprawdzonym źródłem są  broszury i książki wydawane przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, informacje zamieszczone na stronach internetowych PTSR oraz organizacji międzynarodowych.
Więcej: http://www.wroclaw.ptsr.org.pl/ 

Stwardnienie rozsiane
Więcej: 
http://neurologia.wieszjak.pl/

Eksperci: biotechnologia szansą dla chorych na SM
Dostępne leki na stwardnienie rozsiane (SM) nie są w stanie pomóc wszystkim pacjentom z tym schorzeniem. Rozwój biotechnologii sprawia jednak, że powstają nowe możliwości leczenia SM ukierunkowane na indywidualne potrzeby chorych – oceniają eksperci. Lekarze i pacjenci mówili o tym na spotkaniu prasowym w Warszawie.
Więcej: http://wiadomosci.onet.pl/ 

Dobre wieści dla chorych na stwardnienie rozsiane
Pierwszy program dotyczy terapii immunomodulującej i zmianach zasad, na jakich jest stosowana. Zniesione mają być kryteria punktowe ograniczające dostęp do leczenia po 40 i przed 16 rokiem życia, a  czas terapii wydłuża się z 36 do 60 miesięcy. Drugi z programów dotyczy możliwości zastosowania przeciwciała monoklonalnego o nazwie natalizumab jako leku drugiego rzutu.
Więcej: http://www.poradnikzdrowie.pl/

Stwardnienie rozsiane: nowy marker może poprawić diagnostykę
Diagnozowanie stwardnienia rozsianego (ang. multiple sclerosis MS) jest wyzwaniem nawet dla doświadczonych neurologów. Ta autoimmunologiczna choroba ma wiele objawów i rzadko przedstawia jednolity obraz kliniczny. Nowe odkrycia naukowe dotyczące reakcji immunologicznej organizmu osoby chorej na stwardnienie rozsiane, mogą teraz przyczynić się do poprawy diagnostyki tej choroby.
Więcej:  http://www.biomedical.pl/

Rezultaty badań MRI rzucają nowe światło na stwardnienie rozsiane
Najnowsze badania rezonansem magnetycznym (MRI), opublikowane w dzienniku Radiology, pokazują, że zmiany w ukrwieniu mózgu połączone z nieprawidłowym funkcjonowaniem żył wcale nie są specyficzne dla stwardnienia rozsianego i nie przyczyniają się do większego rozwoju choroby. Do tej pory wielu specjalistów sądziło inaczej.
Więcej: http://www.biomedical.pl/ 

10 państw europejskich wydaje zalecenia zatwierdzenia leku Sativex
GW Pharmaceuticals plc (AIM:GWP) oraz Almirall SA (ALM) ogłosiły pomyślne zakończenie europejskiej procedury wzajemnego uznawania (MRP, Mutual Recognition Procedure) dla doustnego aerozolu o nazwie Sativex, wykorzystywanego przy leczeniu spastyczności u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym (MS) – podaje Serwis Informacji Zleconych PAP.
Więcej: http://pulsmedycyny.pl/ 

1% z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe​ ​podatki