Tekst

Terapia genowa odtwarza komórki produkujące mielinę
Choroby demielinizacyjne, np. stwardnienie rozsiane, prowadzą do uszkodzenia osłonek mielinowych nerwów. Utrudnia to przewodzenie sygnału, przez co pojawiają się zaburzenia ruchu, czucia itp. Naukowcy z California Institute of Technology (Caltech) opracowali terapię genową, która wzmaga tworzenie nowych oligodendrocytów, czyli komórek wytwarzających mielinę, z komórek macierzystych i progenitorowych mózgu.
Więcej: http://kopalniawiedzy.pl/ 

Magnetoterapia dla SM
Chorzy na stwardnienie rozsiane (SM) mogą w Katowicach korzystać z magnetoterapii. Choć nie zastąpi ona specjalistycznego leczenia, to coraz powszechniej wykorzystywana jest na całym świecie jako wsparcie dla farmakoterapii i rehabilitacji osób ze stwardnieniem rozsianym.
Więcej: http://poradnikdomowy.pl/ 

Kompendium wiedzy o 'stwardnienie rozsiane' - choroby i objawy, leki i zioła, leczenie i porady zdrowotne
Więcej: http://www.doz.pl/

Nie taki diabeł straszny, jak go malują – czyli jak oswoić SM
Minęły już ponad dwa lata od kiedy to pewne „coś”, o którym pisze amerykański neurolog i psychiatra Oliver Sacks, wywróciło moje dotychczasowe życie do góry nogami. Stwardnienie rozsiane czy łacińskie sclerosis multiplex niczym nieproszony gość zamieszkało w moim świecie i zadomowiło się w nim na dobre stawiając przede mną zupełnie nieznane wyzwania. 
Więcej: http://www.abcd.edu.pl/ 

Dlaczego chorujemy
Wicej: http://www.przychodnia.pl/

Odbudowa mieliny ... 
Stwardnienie rozsiane powoduje, że komórki nerwowe z czasem tracą swój naturalny izolator elektryczny – otoczkę mielinową. Nowe komórki tworzące mielinę mogą powstać z komórek macierzystych, lecz proces ten z wiekiem staje się coraz mniej efektywny.
Więcej: http://zdrowie.itrivial.pl/ 

Pola magnetyczne w diagnostyce, terapii i rehabilitacji chorych na stwardnienie rozsiane
W stwardnieniu rozsianym pola magnetyczne wykorzystuje się w diagnostyce, ocenie progresji choroby, efektów leczenia immunomodulującego i w rehabilitacji. Magnetyczny rezonans jądrowy umożliwia obrazowanie przyżyciowo zmian demielinizacyjnych w ośrodkowym układzie nerwowym w sposób nieinwazyjny i bezbolesny pozwalając ustalić rozpoznanie choroby, a następnie monitorowanie wyników farmakoterapii.
Więcej: http://actabalneologica.pl/ 

Programy lekowe ograniczają dostęp pacjentów do leczenia
Do rzecznika praw pacjenta trafiło już kilkanaście skarg na nowy system przyznawania leków. Sygnały o ograniczeniu pieniędzy na leczenie chorych na SM docierają z całej Polski.
Więcej: http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/

Eksperci: nieleczenie SM to ogromna strata dla społeczeństwa
Nie lecząc lub źle lecząc stwardnienie rozsiane, najczęstszą przyczynę inwalidztwa ludzi młodych, tracimy w Polsce pracowników w sile wieku i płatników podatków – mówili lekarze, chorzy i ich opiekunowie na spotkaniu prasowym w Warszawie. Jest to związane z tym, że SM diagnozuje się najczęściej u tzw. młodych dorosłych, między 20. a 40. rokiem życia, czyli w wieku produkcyjnym, przypomniał neurolog prof. Jerzy Kotowicz. Około 10 proc. pacjentów stanowią dzieci.
Więcej: http://wiadomosci.onet.pl/ 

 

1% z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe​ ​podatki