Tekst

Stwardnienie rozsiane
Stwardnienie rozsiane (SM) to przewlekła, autoimmunologiczna choroba ośrodkowego układu nerwowego. Dochodzi w niej do pomyłkowej reakcji odpornościowej naszego organizmu, skierowanej przeciwko osłonce mielinowej neuronów mózgowia i rdzenia kręgowego.
Więcej: 
http://twojdoktor.info

Państwo nie odpowiada za drogie leczenie
Leczenie najdroższymi lekami to sprawa między szpitalem a pacjentem. A w przypadkach sporów chorych z lekarzami o sposób leczenia nie mają znaczenia obecne przepisy resortu zdrowia.
Więcej: http://pulsmedycyny.pl

Stres nie zwiększa ryzyka zachorowania na stwardnienie rozsiane
Wbrew wcześniejszym doniesieniom, wyniki najnowszych badań wskazują, że stres nie zwiększa ryzyka zachorowania na stwardnienie rozsiane (SM) – uspakajają naukowcy z Norwegii na łamach pisma Neurology.
Więcej: http://doktorrx.com

Stwardnienie rozsiane, czyli rosyjska ruletka po polsku
Na kogo wypadnie - nie wie nikt. Najprędzej na bardzo młodą kobietę, której nie chcą na synową, pracownicę, dla której zabraknie leków, bo nie jesteśmy krajem tak bogatym, jak Rumunia. Będzie krócej żyła, niewykluczone, że za marną rentę, sama, bo adoratorzy zwieją, gdy tylko powie o diagnozie. Spotka niewiele osób, które będą wiedziały czym jest SM i bardzo wiele, które potraktują ją jak trędowatą. W Polsce jest 40 tysięcy chorych. Na kogo "bęc" dziś?
Więcej: http://zdrowie.gazeta.pl

Badanie FREEDOMS - skuteczność fingolimodu w podgrupach pacjentów
Badanie skuteczności podawanego doustnie fingolimodu (n = 1272) wykazało, że terapia dawką 0.5 mg dziennie przyniosła korzyść we wszystkich podgrupach z wyjątkiem chorych w wieku powyżej 40 lat.
Więcej: http://www.eneuropsychiatria.pl

Pacjenci otrzymają pompy baklofenowe: zarządzenie prezesa NFZ - podpisane
Prezes NFZ Agnieszka Pachciarz podpisała dokument określający zasady zakupu pomp baklofenowych. Dzięki zarządzeniu z 8 sierpnia br. pacjenci, którzy od miesięcy czekali na pompę, mogą starać się o jej refundację w oddziałach wojewódzkich Funduszu.
Więcej: http://www.rynekzdrowia.pl
 
Stwardnienie rozsiane - droga choroba
Pojawiła się nadzieja dla chorych - skuteczny lek natalizumab. Niestety Polska jest jedynym w Europie krajem, który nie ma programu kompleksowej pomocy chorym, a za nowe terapie pacjenci muszą płacić sami.
Więcej: http://www.poradnikzdrowie.pl
 
Pismo od Rzecznika Praw Pacjenta do Ministra Zdrowia
Z niepokojem odbieram powtarzające się sygnały ze strony pacjentów oraz organizacji pacjenckich w sprawie utrudnionego dostępu do leczenia osób na stwardnienie rozsiane. 
Więcej: http://www.ptsr.org.pl
 
NIE dla ograniczeń czasu leczenia!
Ministerstwo Zdrowia w programie lekowym dotyczącym leczenia fingolimodem, przesłanym do Agencji Oceny Technologii Medycznych, zawarło punkt ograniczający całkowity czas leczenia osób z SM do 5 lat. W punkcie 5.1.tegoż programu pojawił się zapis: (…) "Łączny czas leczenia pacjenta lekami modyfikującymi przebieg choroby, w tym fingolimodem, nie może przekraczać 60 miesięcy.”
Więcej: http://www.ptsr.org.pl
 
Programy lekowe ograniczają dostęp pacjentów do leczenia
Do rzecznika praw pacjenta trafiło już kilkanaście skarg na nowy system przyznawania leków. Sygnały o ograniczeniu pieniędzy na leczenie chorych na SM docierają z całej Polski.
Więcej: http://serwisy.gazetaprawna.pl
 
Zdrowie czy pieniądze? Dla Narodowego Funduszu Zdrowia wybór jest prosty
Resort zdrowia zgodził się na refundację drogiego leku, lecz NFZ odmówił. W efekcie pacjentka jest niepełnosprawna.
Więcej: http://serwisy.gazetaprawna.pl
 
Rada Przejrzystości w sprawie dwóch leków
13 sierpnia br. odbędzie się 19. posiedzenie Rady Przejrzystości, podczas którego zostaną przygotowane stanowiska w sprawie dwóch produktów leczniczych.
Więcej: http://www.rynekzdrowia.pl
 
Sód jako biomarker stwardnienia rozsianego
Według najnowszych badań opublikowanych w Radiology, nagromadzony w mózgu sód, wykryty przez badanie metodą rezonansu magnetycznego, może być biomarkerem, czyli wskaźnikiem pogorszenia się stanu komórek nerwowych pacjentów ze stwardnieniem rozsianym.
Więcej: http://www.biomedical.pl
 
Nowa nadzieja dla chorych na stwardnienie rozsiane
Dostępne leki na stwardnienie rozsiane (SM) nie są w stanie pomóc wszystkim pacjentom z tym schorzeniem. Rozwój biotechnologii sprawia jednak, że powstają nowe możliwości leczenia SM ukierunkowane na indywidualne potrzeby chorych – oceniają eksperci.
Więcej: http://www.wprost.pl
 
Emigracja za zdrowiem, nie za chlebem
PODKARPACIE. Coraz więcej chorych skarży się, że ma utrudniony dostęp do leczenia i…. wyjeżdża za granicę. 
Więcej: http://supernowosci24.pl

1% z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe​ ​podatki