Tekst

Najnowsze wyniki badań: Marihuana nie spowalnia postępu stwardnienia rozsianego
Kapsułki marihuany nie spowolniły rozwoju stwardnienia rozsianego podczas brytyjskiego badania, rozwiewając tym samym nadzieję, iż lek może przynieść długofalowe korzyści dla pacjentów z chorobą wyniszczającą nerwy.
Więcej: http://www.biomedical.pl

Górale organizują pokaz mody. Dla ciężko chorego Janusza
Janusz Polok z Istebnej miał dwadzieścia pięć lat, kiedy z ust lekarzy usłyszał diagnozę choroby, która na zawsze zmieniła jego życie - stwardnienie rozsiane. Jego przyjaciele mówią, że jest osobą od której można się uczyć jak należy zachowywać się i postępować w trudnych sytuacjach. I właśnie dla niego, już 17 lipca, organizują pokaz mody, podczas którego będą zbierać pieniądze na jego rzecz.
Więcej: http://gazetacodzienna.pl

Pacjenci: stwardnienie rozsiane to problem społeczny
Wykluczenie z rynku pracy, z życia społecznego, ubóstwo - takie są konsekwencje społeczne stwardnienia rozsianego (SM), najczęstszej choroby neurologicznej młodych ludzi, w wieku 20-40 lat - mówili pacjenci w czwartek na spotkaniu prasowym w Warszawie.
Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl

ŻYCIE z SM
W adaptacji do życia z chorobą potrzebna Ci będzie odpowiednia wiedza dotycząca SM. Sprawdzonym źródłem są  broszury i książki wydawane przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, informacje zamieszczone na stronach internetowych PTSR oraz organizacji międzynarodowych.
Więcej: http://www.wroclaw.ptsr.org.pl

Immunologiczne podłoże stwardnienia rozsianego
Zdaniem niemieckich naukowców z Uniwersytetu z Marburgu, u części pacjentów ze stwardnieniem rozsianym celem ataku własnych przeciwciał jest zlokalizowany na powierzchni neuronów kanał potasowy KIR4.1.
Więcej: 
http://pulsmedycyny.pl

 

 

1% z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe​ ​podatki