Tekst

Medytacja uśmierza ból
56-letni emerytowany nauczyciel od 15 lat cierpi na stwardnienie rozsiane. Autoimmunologiczna choroba niszczy jego tkankę nerwową, upośledzając zdolność do poruszania się i powodując nieznośny ból w kończynach. Nafey znajduje jednak ukojenie w jodze i medytacji uważności (ang. mindfulness meditation). Praktyki te same w sobie nie łagodzą bólu, ale pomagają umysłowi zdystansować się od ciała i skupić na czymś innym niż fizyczne cierpienie. Jak sam mówi, „przewlekła choroba często sprawia, że czujemy się uwięzieni we własnym ciele.”

Więcej: http://mamzdrowie.pl

 
Rezonans magnetyczny
Jest jedną z najnowocześniejszych technik badania, dzięki której medycyna od podszewki może wniknąć w anatomię żyjącego człowieka. Rezonans przeprowadzany jest bezboleśnie, a jego udział w diagnostyce chorób pozostaje nieoceniony. 
 
Krioterapia - leczenie zimnem
Krioterapia wzmacnia odporność, przyspiesza przemianę materii, poprawia krążenie, łagodzi bóle, polepsza samopoczucie, odmładza.
 
Czy niedobór witaminy D ma związek z SM?
Witamina D oddziaływuje silnie na układ immunologiczny, a jej niedobór stwierdzany jest częściej u chorych na SM niż w populacji ogólnej.
 
Aktywność umysłowa może zapobiegać zaburzeniom poznawczym w SM
Chorzy na SM mogą doświadczać szeregu zaburzeń sfery poznawczej na skutek zmian demieliznizacyjnych w pewnych obszarach mózgu. 
Jak wynika ze statystyk portalu TacyJakJa.pl , 56% osób z naszej społeczności SM narzeka na trudności z logicznym myśleniem, 68% na kłopoty z pamięcią krótkotrwałą, a 71% ma trudności z koncentracją. 
 
Jestem sopranem
Po Oli Resztik nie widać choroby. Ot, śliczna, drobna, uparta dziewczyna z oczyma jak rozżarzone węgle. Kiedy rozmawiamy o planach koncertowych nawet nie wspomina o demonie stwardnienia rozsianego czyhającym w mózgu.
 
Skuteczność Fingolimodu - III faza badań
Badanie skuteczności podawanego doustnie fingolimodu(n = 1272) wykazało, że terapia dawką 0.5 mg dziennie przyniosła korzyść we wszystkich podgrupach z wyjątkiem chorych w wieku powyżej 40 lat. 
 
Witamina D3 w interferonie skuteczna w stwardnieniu rozsianym
Randomizowane badanie z podwójnie ślepą próbą wykazało, że dodanie witaminy D3 do terapii interferonem beta-1b zmniejszało wykładniki aktywności choroby w obrazach rezonansu magnetycznego.
Rola witaminy D3 (25(OH)D) w etiopatogenezie stwardnienia rozsianego (MS) i innych chorób autoimmunologicznych przyciąga uwagę badaczy od wielu lat. Wcześniej przeprowadzane badania i doświadczenie kliniczne wskazywały na potencjalną przydatność suplementacji witaminy D w zmniejszaniu ciężkości przebiegu MS.
 
Witamina D - praktyka kliniczna
Ostanie badania potwierdziły, że witamina D (cholekalcyferol) znacząco zmniejsza śmiertelność z powodu niemalże każdej przyczyny, co wywiera nacisk na medyczne, etyczne i prawne implikacje prawidłowego diagnozowania i odpowiedniego leczenia jej deficytu. Nie tylko jest on powszechny, ale jest prawdopodobnie regułą, że ma on związek z większością chorób cywilizacyjnych.
 
 
 
 

1% z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe​ ​podatki