Tekst

Poważna choroba syna rockmana: "Dlaczego teraz?"

26-letni Jack Osbourne, syn słynnego wokalisty Ozzy'ego Osbourne'a, jest chory na stwardnienie rozsiane. Syn wokalisty Black Sabbath dowiedział się o chorobie dwa tygodnie po tym, jak na świat przyszła jego pierwsza córka Pearl. Jack Osbourne nie ukrywa, że ciężko zniósł diagnozę lekarzy. 
Więcej: http://muzyka.interia.pl/rock/news/

Neuropozytywni
Na początku czerwca pojawił się na rynku nowy kwartalnik dla osób zainteresowanych tematyką stwardnienia rozsianego. Magazyn „Neuropozytywni” jest skierowany do osób chorych, ich bliskich oraz wszystkich zainteresowanych tematyką SM. 
Więcej: http://www.ptsr.org.pl/

Nowe programy lekowe dla osób ze stwardnieniem rozsianym
W maju nasz ośrodek rozpoczął nowe programy lekowe dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym. Są one kierowane do osób z rzutową postacią choroby.  
Więcej: http://www.neuro-care.pl/

SM a praca i nauka
Stwardnienie rozsiane (SM) ma różny przebieg, stąd też trudno udzielać porad, które dotyczyłyby każdego zdiagnozowanego przypadku. Osoby dotknięte tą chorobą mogą doświadczać objawów o różnym stopniu intensywności i częstotliwości. To właśnie intensywność objawów i możliwa niepełnosprawność będą decydować o wpływie choroby na pracę czy naukę. Możliwość pewnego stopnia niepełnosprawności w przyszłości nie powinna jednak z góry przekreślić wielu produktywnych lat, które osoba chora na SM ma przed sobą. 
Więcej: http://www.msif.org/pl/

Problemy żywieniowe osób chorych na stwardnienie rozsiane
W wyniku toczącego się procesu chorobowego dochodzi do zaburzenia funkcji oraz osłabienia mięśni uczestniczących w procesie żucia. Pojawiają się też problemy z połykaniem. W związku z tym chory, chcąc uniknąć nieprzyjemnych sytuacji (ulewania pokarmu, ślinienia, odruchów wymiotnych), nie spożywa wystarczającej ilości pożywienia. Dochodzi do osłabienia organizmu, pogarsza się stan odżywienia, co zaostrza przebieg choroby. Spada napięcie mięśniowe, chory nie ma sił na wykonywanie codziennych czynności. 
Więcej:
 http://opiekanadchorym.pl/

SM: opcje terapii
Szacuje się, że na świecie zachorowalność na SM wynosi 0,1%. W Polsce liczba pacjentów szacowana jest na ok. 34 tys., choć, jak przyznaje prof. Danuta Ryglewicz, konsultant krajowy w dziedzinie neurologii, dane dotyczące wskaźnika rozpowszechnienia choroby są nadal mało wiarygodne, nawet jeśli chodzi o rejestry NFZ: - Zdarzają się rozpoznania negatywne SM po powtórnym wykonaniu diagnostyki. Jednak ze względu na wysokie koszty badań poniesione przez szpital, pacjent jest sprawozdawany do Funduszu jako chory na stwardnienie rozsiane. To wpływa na wiarygodność danych statystycznych płatnika. 
Więcej: http://www.rynekzdrowia.pl/

Pomorskie przoduje w zachorowaniu na SM
Na Pomorzu co roku odnotowuje się najwięcej w naszym kraju zachorowań. A wielu chorych wciąż nie wie o istnieniu stowarzyszenia, gdzie mogą uzyskać pomoc. 
Więcej: 
 http://gwe24.pl/

Cykl artykułów o SM: http://info.zdrowie.gazeta.pl/

Narkotyczny lek na stwardnienie rozsiane
Sativex, lek na bazie konopi indyjskich, został rekomendowany do wprowadzenia do obrotu w sześciu europejskich krajach.
Lek jest produkowany przez brytyjską firmę farmaceutyczną GW Pharmaceuticals Plc, i hiszpańską Almirall. Jeszcze przed końcem roku i na początku 2012 lek znajdzie się w sprzedaży na rynkach Austrii, Czech, Danii, Niemiec, Włoch i Szwecji.
Więcej: http://www.rynekaptek.pl/

8 Abilimpiada Słowackiego Stowarzyszenia SM i 1 Międzynarodowa Abilimpiada SM 2012
Chorzy na stwardnienie rozsiane mieli okazję do miłej zabawy i niemal sportowej rywalizacji podczas międzynarodowego spotkania, odbywającego się w dniach od 15-tego do 18-tego czerwca bieżącego roku w hotelu „Chemes” znajdującego się w miejscowości Kałuża koło Michalovec na Słowacji. Pięknie zlokalizowany hotel nad „słowackim Balatonem”, czyli zalewem Zemplínska Šírava jest obiektem uzdrowiskowo - sanatoryjnym w pełni przystosowanym dla osób niepełnosprawnych. Oferuje między innymi zabiegi hydro- i elektroterapii, można również skorzystać z krytego basenu, centrum fitness lub sauny. 
Więcej: http://www.ptsr.org.pl/pl/ 

 

1% z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe​ ​podatki