Tekst

Święta Ludwina- patronka chorych na SM
Ludwina- przyjaciółka ludzi, patronka niepełnosprawnych, ich opiekunów, przewlekle chorych i zmagających się z sm. 
Święta Ludwina z Schiedam jest prawdopodobnie jedną z tych osób, które w minionych wiekach chorowały na stwardnienie rozsiane (SM). Wynika to między innymi z zapisków o stanie jej zdrowia i informacji, jakie przetrwały do dzisiejszych czasów. Pierwsze objawy pojawiły się u niej w wieku lat 15. Przez całe życie cierpiała na słabość kończyn dolnych, słabnący wzrok, pogarszający się słuch i nawroty bólu.
Więcej: http://koprowska-glowacka.blogspot.com/

Wywiad z chorą na stwardnienie rozsiane
Pani Agnieszka od 17 lat choruje na stwardnienie rozsiane. Stara się normalnie żyć – jej pasją jest pieczenie ciast, dużo czasu spędza na siłowni, skoczyła ze spadochronem. Uwaga! Pozytywna energia pani Agnieszki jest zaraźliwa. 
Więcej: http://www.prozdrowie.pl/

Postać móżdżkowa stwardnienia rozsianego
Stwardnienie rozsiane (sclerosis multiplex, SM) jest chorobą przewlekłą przebiegającą z okresowymi rzutami i następującymi po nich okresami remisji. Opisywano przypadki wieloletnich samoistnych remisji, trwających nawet 10 lat. Klinicznie wyróżnia się łagodną postać SM, czyli taką, w której zmiany neurologiczne nie prowadzą do znaczącej niewydolności układu nerwowego w okresie co najmniej 15 lat, oraz postać złośliwą,  która  w ciągu 3-4 lat prowadzi do ciężkiego inwalidztwa. 
Więcej: http://www.forumzdrowia.pl/

Przyszłość terapii SM – tabletka zamiast zastrzyku
Pierwszą tabletkową terapię hamującą postęp stwardnienia rozsianego (SM) neurolodzy określają jako przełomową – zarówno z punktu widzenia pacjenta, który nie musi stosować regularnych iniekcji, jak i klinicystów, którzy obserwują dwukrotnie wyższą skuteczność w porównaniu z innymi stosowanymi współcześnie metodami leczenia, oraz uczonych, którzy w dalszych badaniach planują udowodnić, że lek, którego aktywną substancją jest fingolimod, ma wpływ na odbudowywanie zniszczonych struktur w mózgu. 
Więcej: http://blog.ebdna.pl/index.php/przyszlosc-terapii-sm-tabletka-zamiast-zastrzyku/

Niezależne forum chorych na SM: http://www.ccsvi-ms.pl

1% z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Darmowy Program PIT dostarcza firma
PITax.pl Łatwe​ ​podatki