O NAS


Szanowni Państwo,

Pation czyli Park Technologii Innowacyjnych Osób Niepełnosprawnych to spółka z ograniczoną odpowiedzialności, która została powołana przez Śląskie Stowarzyszenie Chorych na SM Sezam w 2013 roku.

Spółka, która jest specjalistycznym centrum rehabilitacyjnym , prowadzi swą działalność w Gliwicach przy ulicy Jana Śliwki 12 , w budynku dawnego technikum ceramicznego.

Tworzymy unikatowy ośrodek o niezwykle szerokiej gamie usług medycznych i fizjoterapeutycznych, wysokim standardzie i funkcjonalności dla chorych ze schorzeniami neurologicznymi i ortopedycznymi .

Wszystkie nasze działania podporządkowane zostały oczekiwaniom pacjenta.

Pełny efekt synergii w relacji fizjoterapeuta – pacjent jest możliwy z uwagi na szeroki program realizowanych projektów społeczno-zdrowotnych, współfinansowanych z Unii Europejskiej ,których Pation jest Beneficjentem.

Chorzy Członkowie Stowarzyszenia mogą przeznaczać na rehabilitację środki zgromadzone w ramach 1% podatku dochodowego na ich indywidualnych kontach.

Obszar działalności Pationu to teren całego Województwa Śląskiego.

Ponieważ przyświeca nam misja Stowarzyszenia :  poprawa jakości życia, zapewnienie dostępu do leczenia i rehabilitacji chorych na stwardnienie rozsiane, władze Stowarzyszenia, kadra zarządzająca i pracownicy Pationu wspólnie ponoszą odpowiedzialność za przyszłość Spółki.
Aby zapewnić sukces i przyszły rozwój naszej Spółki , wszystkie istniejące i nowe segmenty biznesowe muszą spełniać wymagania czterech kryteriów stabilności Pationu :

 • Orientacja na Pacjenta
 • Innowacje i rozwój dostępnych technik i form rehabilitacji
 • Samodzielność w kreowaniu obszaru funkcjonowania
 • Rentowność.

Wszystkie działania Pationu  muszą być mierzone zgodnie z wymogami kryteriów stabilności.
Określają one zakres, w jakim każda działalność biznesowa Pationu musi być zgodna, aby w dłuższej perspektywie przyczynić się do strategii rozwojowej Spółki i Stowarzyszenia i wygenerować trwały wzrost, zapewniając Członkom Stowarzyszenia i Pacjentom dostępność do najnowocześniejszych i skutecznych form rehabilitacji.

Przekaż 1% naszej organizacji
Rozlicz PIT Online
Pobierz program PIT

Najbliższe spotkania

 • Spotkanie - walne zebranie

  24.06.2023 godz. 15:00
  Ośrodek PATION
  Jana Śliwki 12, Gliwice

Przydatne linki