Życzenia świąteczne

BN2021.jpg (519 KB)

Turnus w projekcie WYTCHNIENIE I REHABILITACJA

Kolejny turnus WYTCHNIENIOWY za nami. Uczestnicy podczas dwóch tygodni pobytu w Pation Park Technologii Innowacyjnych Osób Niepełnosprawnych korzystali z rehabilitacji ruchowej i psychologicznej. Uczestniczyli w wielu warsztatach tematycznych przygotowanych specjalnie dla nich. Poranki spędzali przy pysznej kawie serwowanej w naszej kawiarence.W pokoju gamingowym odbywały się rozgrywki rummikuba i innych gier Był to intensywny i owocny czas dla uczestników.
Już teraz zapraszamy do zapisów na kolejne bezpłatne turnusy krótkookresowego pobytu całodobowego.
Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się do uczestnictwa w projekcie WIR to kliknij w link poniżej i wyślij formularz zgłoszeniowy: https://www.zgloszeniawir.sezamsm.pl/
 
Podsyłamy również listę z terminami przyszłych turnusów:
http://www.sezamsm.pl/.../Terminy%20turnus%C3%B3w%20WIR.pdf
Czytaj więcej...

Spotkanie przy kawie w PATION

Spotkanie przy pysznej kawie i grach w naszej Pationowej kawiarence za nami Oprócz zapachu i smak pysznej świeżo parzonej kawy było dużo śmiechu i pozytywnej energii, która mobilizuje nas wszystkich do działania. Dziękujemy i już teraz zapraszamy wszystkich do naszej kawiarenki.

Czekamy na Was na Jana Śliwki 12
Czytaj więcej...

Warsztaty decupage - świeczniki w SM II

Kolejne warsztaty DECUPAGE w projekcie Sami Możemy II za nami. Tym razem uczestnicy mieli możliwość stworzenia świeczników w wersji zimowo - świątecznej.

Poniżej krótka fotorelacja:)

Czytaj więcej...

Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Sezam

W minioną sobotę odbyło się spotkanie opłatkowe członków Sezamu. Muzycznie czas umiliła Pani Katarzyna, która zagrała znane melodie i kolędy na instrumencie - Fletnia Pana. Po tym pięknym wprowadzeniu w nastrój świąteczny i połamaniu się opłatkiem, członkowie Stowarzyszenia mieli okazję dowiedzieć się więcej o projektach unijnych prowadzonych przez Sezam w Pation Park Technologii Innowacyjnych Osób Niepełnosprawnych. Dziękujemy że byliście z nami i do zobaczenia na Jana Śliwki w Gliwicach.

Czytaj więcej...

Spotkanie opłatkowe

Przypominamy, że już  jutro 11 grudnia odbędzie się spotkanie opłatkowe Sezamu w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu
przy ulicy 3 Maja 91A.

Do zobaczenia o 15.00.

Choinki metodą decoupage

Wczoraj w godzinach popołudniowych w Pation Park Technologii Innowacyjnych Osób Niepełnosprawnych odbyły się warsztaty z projektu Sami Możemy II. Uczestnicy wykonali własnoręcznie piękne choinki metodą decoupage. Zajęcia wprowadziły nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z warsztatów.

A już w kolejną środę 15 grudnia będziecie mieć okazję na stworzenie pięknych i oryginalnych świeczników również metodą decoupage. Dziękujemy prowadzącej warsztaty Ani za profesjonalizm i miłą atmosferę podczas zajęć.

Jeżeli chcecie wziąć udział w kolejnych warsztatach dzwońcie do naszej recepcji pod numer 32 428 16 90/96

Czytaj więcej...

Warsztaty w SM II JESIENNE OBRAZY

W zeszłym tygodniu odbyły się warsztaty w projekcie Sami Możemy II "JESIENNE OBRAZY". Uczestnicy stworzyli oryginalne kompozycje z suchych liści i kwiatów. Piękne dzieła oprawione zostały w passepartout i ramę. Dziękujemy prowadzącej Dorota Śliwa za ciekawe profesjonalnie przeprowadzone warsztaty i motywowanie uczestników projektu do podejmowania nowych wyzwań.

Czytaj więcej...

Warsztaty coachingu JAK OSWOIĆ STRES w Sami Możemy II.

Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia . W odpowiednim nasileniu, jest mobilizujący i motywujący. Jednak przedłużający się, silny stres nie sprzyja naszej efektywności i jakości życia. Podczas warsztatu w projekcie Sami Możemy II ,, Jak oswoić stres” uczestnicy mogli przyjrzeć się temu, co ich stresuje i wywołuje stres. Ważne było także, aby zastanowili się nad tym, jakie techniki radzenia sobie ze stresem będą dla nich najlepsze.
Dzięki zastosowanym narzędziom coachingu i nie tylko, uczestnicy dowiedzieli się, jak zadbać o swój dobrostan, poprawić komfort życia, przyjrzeli się własnym reakcjom na stres oraz nauczyli się zarządzania stresem.
 
Warsztaty prowadziła Mirela Szymczak – coach ACC ICF.
Czytaj więcej...

3 grudnia:)

W Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych życzymy Wam zdrowia, radości w życiu codziennym, abyście mogli spełniać swoje marzenia, byli aktywni zawodowo. Życzymy Wam również dużo siły w pokonywaniu życiowych trudności oraz uśmiechu na twarzy.

Niech nasze wsparcie jak i wsparcie osób najbliższych mobilizuje Was do ciągłej aktywności i pozytywnego patrzenia w przyszłość:)

263475689_7339601512746757_8691515580149778561_n.jpg (507 KB)

Wywiad z dr Katarzyna Brukało.

Dziś do porannej kawki podsyłamy Wam bardzo ciekawy wywiad z zaprzyjaźnioną ze Stowarzyszeniem " Sezam" Panią dr Katarzyną Brukało, pracownikiem Zakładu Polityki Zdrowotnej WNoZB SUM oraz Naszym dietetykiem:)
 

SPOTKANIE OPŁATKOWE SEZAMU

Przypominamy, że już 11 grudnia odbędzie się spotkanie opłatkowe Sezamu w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu
przy ulicy 3 Maja 91A.

Do zobaczenia:)

bilde.jpg (48 KB)

Karnawałowy Bal Charytatywny Sezam!

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na Karnawałowy Bal Charytatywny organizowany przez Śląskie Stowarzyszenie Chorych na SM "SEZAM" . Bal odbędzie się 5 lutego 2022 roku w Sali Balowej Orfeusz w Tarnowskich Górach.
Zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup "PLATFORMY POSTUROGRAFICZNEJ DO ANALIZY CHODU, STANIA I RÓWNOWAGI".
Prosimy o kontakt telefoniczny pod numer 32 428 16 90 / 96 w celu rezerwacji miejsc.
 
05.02.2021 3.png (758 KB)

Archiwum

2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
Przekaż 1% naszej organizacji
Rozlicz PIT Online
Pobierz program PIT

Najbliższe spotkania

  • Spotkanie - walne zebranie

    24.06.2023 godz. 15:00
    Ośrodek PATION
    Jana Śliwki 12, Gliwice

Przydatne linki